Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » .Lenne egy hatalmas kérdésem:i...

Jaji kérdése:

.Lenne egy hatalmas kérdésem:indulasnal lükibe raktam a váltót,de ki kellet szálnom és elfelejtettem üresbe rakni,1ből fel engedtem a kuplungot.Egy picit rántott éppen hogy az autó,és leállt.Kérdés az lenne :nem nyírtam ki a válltót?

Figyelt kérdés
2021. febr. 2. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolsz, sok döglött váltó lenne ha ennyitől kinyíródnának.
2021. febr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan használd a hátramaneti- vagy tolató fokozat kifejezést, annak legalább van értelme magyarul (gondolom a rückwärts ronda német szakkifejezést akartad becézni lükinek).
2021. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen lefulladt. Ennyitől nem lesz baj.

Ja amúgy az nem lüki.... Rükverc... Nem véletlen az R betű a váltón.

2021. febr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
100%

Lükverc....parizel.....rotling......

Egyébként jól is neznenk ki ha egy lefulladastol tönkre menne a váltó....

2021. febr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Dobjátok a padlóla. De dulván!
2021. febr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van ,nem jól irtam,jogos a kövezés,de igy szokott hangozni.minden esetre köszi a valaszokat.
2021. febr. 2. 19:47
 7/7 b1812567 ***** válasza:

Próbáld megszokni, hogy indítani: kuplung be - váltó üresbe - fék (végig nyomod) - indít

megállni: kuplung be - féket nyomod - váltó üresbe (ezt lehet egyszerre) - kuplung ki - gyújtás le - fék felenged.

Aztán kézifék be, váltó sebességbe, de már álló motorral. (Ha nem vízszintes úton állsz meg, akkor persze előbb a kézifék.)


Ha ez rutinná válik, akkor nem fogod megugrasztani/lefullasztani ilyenkor a kocsit. Legalábbis ritkán.

2021. febr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!