Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Longlife 04 olajból utántöltős...

Longlife 04 olajból utántöltősnek jó az olcsó minőség?

Figyelt kérdés
Csodálkoztam, mert korábban nem láttam csak drága castrol minőségű változatokat, de németeknél láttam most ilyen kb tesco gazdaságosnak kinéző olcsót, viszont rajta volt az ll04 tanusítás. Ez tönkretenné a motort ha az ember ilyent tölt után?

#olaj #ótvar #Lomglife 04
2021. febr. 9. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mindig olyat kell utántölteni, amilyenre cserélted az olajat. Ha mást akarsz használni, akkor le kell cserélni az egészet. Amúgy meg ilyen gagyi olajat ne vegyél.
2021. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pl. Ha castrol van, akkor nem tennél liqui molly-t?

Mert eddig nekem kb. ez volt, nem mindig volt nálam tartalék. Csak arra figyeltem, hogy 5w-30 legyen, meg LL 04

2021. febr. 9. 11:43
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Hasonló kérdést tettem fel egy éve, ott ezt a választ adták, mint én neked, és most meg lepontozzák. Én tudom az autóinkról, hogy fogyasztják az olajat, ezért alapból olcsóbb fajtát teszek bele(de nem szart), így könnyű tartani az ugyanazt a típust. Nem ajánlják a különböző márkák, típusok keverését, mert az adalékok ronthatják egymást(utánaolvastam). Neked is azt ajánlom ha eszi az olajat, hogy olyat válassz amit tudsz töltögetni utána ugyanolyan típust. A longlifeot meg felejts el, 10 ezrenként cseréld le és kész.
2021. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lepontozzák, mert sokan nem értenek hozzá csak olvasnak valamit és az a katyvasz a fejükben hónapról-hónapra kavarogva változik.


Érdemes ugyanazzal utántölteni, de nem kötelező ugyanaz a márka, csak a specifikációk stimmeljenek. Meg persze nem sok értelme egy 30 ezres olajba 5 ezreset önteni, akkor se ha megegyeznek a specifikációik.

Egyébként keverhetőek a szabályok betartásával.

2021. febr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor olajat cseréltek, akkor is marad a motorban az előző olajból. Nem lehet tökéletesen leüríteni.

Nyugodtan lehet keverni a különböző márkájú, de azonos specifikációjú olajokat. Nem biztos, hogy tescost töltenék bele, de ha megfelel a specifikációnak, elvileg bármilyet használhatsz utántöltésre. Én azért inkább egy olcsóbb, de kenőanyagokra specializált márkából választanék (Q8, Mannol, ...).

2021. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!