Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 hónap alatt ki tudtam...

1 hónap alatt ki tudtam nyírni egy gumit? Biztos?

Figyelt kérdés

1 hónapja vettem téli kerekeket, használtat, de jót hisz nem volt olyan necces a tél, de a biztosító miatt muszáj volt valami téli kerék. Ma vettem észre, hogy 1 bár sem volt benne, két három napja néztem úgy messziről, hogy valami nem jó, de ráfogtam arra, hogy egy lyukban állok, ma felfújtam 3 bárra a 14-es kereket kúton tehát ilyen 2.8bár körül lehet mert csal :) de látom, hogy egy két részen oldalt, de leginkább bal oldalt repedt a gumi, semelyik másik nem repedt csak az az egy. Ilyen Ausztriából behozott nokian nevű valami egyszerű gumi.


Csinálok majd képet, csak mint kérdést azért feltettem. 1 hónap alatt olyan 800km-t mentem és nem tudom mióta volt lapos.


2021. márc. 9. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

febr 8 án vesz téli kereket ez jó :D

ja kinyirtad a gagyi fricc gumit

2021. márc. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Az a gumi valószínűleg régebbi (nézd meg a dot számot) vagy máshogy tárolták, mint a többit. Lehet nyáron sütötte a nap, mert nem fért be a garázsba, míg a többi bent pihent.

Az a probléma a gumikkal, hogy szinte észre sem veszed, ha öregszik, teljesen úgy néz ki, mint egy újszerű. Aztán hirtelen romlani kezd az állapota, kirepedezik, leereszt, mattul.

Ha legközelebb gumit veszel, vegyél újakat. Teljesen mindegy, hogy milyen márka, a méret stimmeljen, a legolcsóbb gumi is jobb ezeknél az elhasznált vackoknál.

2021. márc. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

3 bar nagyon sok! 2.4 bar kell általában. Főleg így, hogy sérült az oldalfal, nagy szerencséd van, hogy nem robbant fel fújáskor.

A repedt oldalfallal nem lehet semmit csinálni, cserélendő a gumi.

2021. márc. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

17:00 után lesz csak fotóm, 2020 05 van a gumin tehát májusi. lassan 1 éves.


Ja hát akkor vettem mert két autóm van a másik ment szerelőhöz 1 hónapra és ezt ki kellett vennem a garázsból mert ezt tavasztól lombhullásig használom, nyári gumik újak rajta. :)

2021. márc. 9. 13:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1 bar se volt benne akkor azt te tetted tönkre.

Én nem értem hogy nem lehet azt észre venni hogy nagyon kevés a nyomás benne.

Re a 2,3- 2.4 pont elég bele.

2021. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*De a
2021. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2020 05? Nincs ilyen DOT szám. 4 számjegy, ahol az első kettő a hetet jelöli, am ásodik kettő az évet. Azaz ha [20 05], akkor az 2005 20. hetében készült, jelenleg 16 éves majdnem.
2021. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
[link] ez volt a lapos.
2021. márc. 9. 17:03
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez a másik oldali gumi.


[link]

2021. márc. 9. 17:04
 10/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Vidd egy gumishoz, lehet szög ment bele. Ő meg is nézi van e más baja.
2021. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!