Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Vectra B 2002 vélemények?

Opel Vectra B 2002 vélemények?

Figyelt kérdés

Ismerősi köreimben van aki dicséri és van, aki utálja, szidja. Nem igazán tudom eldönteni, hogy akkor most mi is az igaz. :) Véleményeket, tapasztalatokat kérnék Opel vectraval (B) kapcsolatban , ma megneztem kiprobaltam, full bor ülések vannak, digit klima is jópofa. Opelek amúgy nem nagyon tetszenek kiv a vectra.

Első autom lenne, Opel omegát szerettem volna nagyon, de arról mindenki egyhangúan lebeszélt, azt mondták problémás a típus.

Esetleg mire figyeljék vásárlásnál?



2021. márc. 28. 15:05
 1/9 A kérdező kommentje:
1.6 benzin lenne, dizel szoba sem jöhet, nem megyek sokat
2021. márc. 28. 15:06
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem volt ilyen autóm, teljesen jó volt. szinte semmit nem kellett rákölteni, a mai napig tökéletes a motorja. mondjuk két olajcsere között új korától kezdődöen bele kellett tölteni mindig vagy 1-2 liter olajat, de az opel az ilyen. az enyém a családban maradt, 345k kilométer van benne, a kasztnit mondjuk üldözi a rozsda, de nagyon elégedett voltam vele.
2021. márc. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Hálás autók ezek, azt szokták mondani. Digit klima sem hajlamos romlani?
2021. márc. 28. 15:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ár-érték arányú. Nekem is volt szintén 1,6os,342e km-nél adtam el,258-al vettem. Az olajat kicsit ette3-4dl/1000km,de ezenkívül meg 1 hűtőcserén kívül teljesen jó volt.Tágas,kényelmes,megbízható,mai napig szép autók.
2021. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Legjobb autóm volt/van. X20DTH. 22 év, 470.000 km alatt: 3 relé (távolsági fény, klíma ventilátor, normál hűtő), 1 adagolón kívül csak kopó alkatrészeket kellett cserélni nála (futómű, generátor, fékek, kipufogó. A többi alkatrész mind 100%-ban gyári benne (kuplung, turbó, vezérműlánc stb.)

8-10 ezer km között olajcsere! Nálam évi 3 alkalommal kellett olajat cserélni. Meghálálta. Összességében egy nagyon jó, kényelmes, megbízható autó.


Nagyon szeretnek rozsdásodni. Digit klíma nem rosszalkodik. Egy trükkje van: a beltéri kapcsolók világításai ne üzemeljenek teljes fényerővel. Gyorsan kiégnek benne a rizs izzók. Elektromosan ne terheld túl a rendszert: ha lehet egyszerre csak egy max. 2 fogyasztót kapcsoljál be. Ezt kitapasztaltam nála. Összeégnek a relék, a GM-es relék elég drága bele, plusz több nap mire megérkezik az alkatrész.

2021. ápr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sokan azt mondjak, hogy angyon eszik az olajat, meg rossz véleménnyel vanak róla , így most egy picit elbizonytalanodtam :/
2021. ápr. 13. 00:02
 7/9 Topi40 válasza:

Nem kell felni tole, olyat kell kifogni aminek a motorjat nem utottek vagtak hanem normalisan hasznaltak, es betartottak a gyar altal eloirt olajcsere periodusokat.

Nekem 2.0dti x20dth van 350 ezer km, a motor BONTATLAN, rozsda eszi, de ezek mostanaban lesznek javitva.

2021. máj. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ;)
2021. máj. 5. 23:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad olajat zabálnia. Az a Vectra zabálja az olajat amelyiket városban nyektetve használták és 18-20 ezrenként, 4-5 évenként, vagy amikor éppen eszükbe jutott, cseréltek benne olajat. Kivégezték a turbóját és átengedi az olajat. Enyémnél a 2 olajcsere között soha nem kellett rátölteni. Budapestről ne vegyél ilyen autót, csak is vidékről.
2021. jún. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!