Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízeles vagy benzines autót...

Dízeles vagy benzines autót vegyek?

Figyelt kérdés

Melyikkel van kevesebb probléma? Előfordulhat olyan korlátozás hogy valahová nem mehetnék valamekyik fajtával?


Minden féle használatban lenne úgymond a család fő autója lenne. Nyaralás, vásárlás, munkába járás....



2021. ápr. 1. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ez a kérdés legalább ezerszer volt már az oldalon, de a keresőt biztos nehéz használni.


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Régen az volt az általános álláspont, hogy a dízel kevesebbet fogyaszt, élettartama hoszabb, viszont az alkatrészek, amikor kell cserélni drágábbak, és a rövid távokat, hideg indítást nem szereti. Ez volt 20 éve. A mai motorknál már jóval kisebbek a különbségek, mind a motor jellemzői, mind fogyasztás terén.

2021. ápr. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, Opel Astra G-n gondolkodok.
2021. ápr. 1. 00:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A klasszikus dogma: rövid távok, sok hideg indítás (otthonról a boltig 2 km, munkába a falu túlsó végébe stb.) benzines legyen, az éves megett kilométertől függetlenül (tehát hiába mész egy nap akár 3-400 km-t, ha az úgy tevődik össze, hogy címekre jársz, és mindenhol leállítod a kocsit egy nap tizenötször - lásd pizzafutár). Napi szinten hoszabb távok (arról megoszlanak a vélemények hogy mi a hosszú, szerintem 50-60 km körül) akkor dízel. Az évente egy-két nyaralást, meg a rokonok kéthavonta meglátogatását nem kell figyelembe venni.
2021. ápr. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon évjárat függő. Régiekből a benzines kevesebb károsanyagot bocsájt ki, ezért valószínűbb, hogy mehet szmogriadó esetén(ha erre gondolsz korlátozás alatt). Kevesebb probléma a benzinessel van, mert az minden területen jó(város, autópálya, minden), a dízel pedig főleg autópálya, országút, szóval hosszú utakra, ezt gyakran nem veszik figyelembe és csak városban használják, na akkor lehet vele sok baj, és drágább is az alkatrész a dízelhez.


A mai autóknál a károsanyag kibocsátás kb. ugyanannyi. A modern autóknál már kb. azonos az alkatrész ár is, mert van bennük minden szar, hogy a károsanyagkibocsátást levigyék, kényelmet fokozzák stb., talán a dízelnél itt is több picivel.


Azt kell eldönteni, hogy évente mennyi km-t terveztek menni és főleg hol. Évi 20.000 km alatt én mindenképp benzinest mondanék, fölötte meg elgondolkoznék a dízelen.

2021. ápr. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 D. Brasco ***** válasza:
100%
A masik 3 millio ugyanilyen megvalaszolt kerdesnel mi az az informacio amit nem talaltal meg?
2021. ápr. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Volt dízel Opelem. Szerettem, nagy gondok sosem voltak vele. De ilyen 15-20 éves, sokadik tulajos öreg dízelt nem biztos, hogy be mernék vállalni. Ez még Euro3, max Euro4-es lehet. Ha nem is járkálsz vele Nyugat-Európa nagyvárosaiban, Euro4 alatt Budapesten is korlátozhatnak szmogriadó esetén, függetlenül a hajtóanyagtól.

Szóval ilyen öreg autónál, főleg úgy hogy nem kizárólag autópályán hajtod rengeteget, maradnék a benzinesnél.

2021. ápr. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen használatba van

Általános igazság, hogy ilyen pár km-es használatra benzinest. De nem feltétlenül, vannak olyan emberek pl. én aki jobban szeretem a dízelt vezetni, ezért nem túl sok használatra is azt vettem.

Ha találsz egy jó állapotú, ellenőrízhető előéletű dízelt, azzal se jársz rosszabbul. Különösen ezeket az Opeleket ismerve. Ugyanis sajnos ezekbe az 1.4es, 1.6os benzines az ilyen 2-300e km körül hajlamos a magas olajfogyasztásra. Dízellel ilyen gond nincs, 300++ ezer km-el olajcserétől-olajcseréig megy.

2021. ápr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
G astrából inkább benzin, vagy isuzu dízel
2021. ápr. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!