Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy videóban egy srác 193...

Egy videóban egy srác 193 km/h-val száguld és a rendőröket hívta "segítségül", mert az autójával nem tud megállni, mert elvileg a gáz, a fék is elromlott meg a váltó is és leállítani sem tudja. Nekem ez nagyon bullshit szagú, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A videó itt van:


https://www.youtube.com/watch?v=hf_E_AN0itw


Az egyetlen esélyét akkor látom ennek, ha egy dízel automata autóról van szó, ami éppen megszaladt. Az megmagyarázza a "beragadó gázpedált" és, hogy nem tudja leállítani az autót. A váltót nem tudom, sosem vettem ki automata autónál N-be nagy sebességnél D-ből, majd ezt ti megírjátok, hogy lehetséges-e, de ha lehetséges, akkor megint csak nagyon valószínűtlen, hogy ilyen legyen...


Amit meg pláne nem értek, hogy nem akarom elhinni, hogy a fék az ne tudná megállítani az autót akkor is, ha padlógázzal nyomják neki.. esetleg akkor, ha rossz állapotban van a fék, túlhevült.. de akkor sem egy 600 lóerős monstrumról beszélünk, amin még pluszban dobfékek vannak direkt, hogy ne is lehessen vele megállni, hanem egy utcai, modern Hyundai autóról, amiben nyilván utcai használatra ugyan, de jó fékek vannak, plusz feltételezem a motorja sem erősebb 200 lóerőnél.


Szerintem a srác egyszerűen csak gyorsan hajtott.. meglátta, hogy elkezdtek utánamenni a rendőrök és azért, hogy ne vonják felelősségre, kitalálta pánikjában ezt a sztorit, hogy az autógyártóra kenje.. esetleg nem így volt, hanem mivel úgyis Amerikában van, ott bevett szokás a perelgetés és lehet így akart meggazdagodni a srác, hogy beadja ezt a mesét.. borul az autóval, majd egy ügyvéddel, aki arra szakosodott, hogy cégeket pereljenek be sok sok kárpótlásért, majd meggazdagszik, mint a nő, aki berakta a mikróba szárítani a macskát és megnyerte a pert.


Szerintem ez mindenhogy bullsit, ti hogy látjátok?



#bullshitmeterveryhigh
2021. ápr. 14. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem is nézem meg. Nyilvánvalóan kamu.
2021. ápr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Hogy hívja 193-nál a rendőröket és azok akkor meg tudják állitani??

Össze függéstelen nagy semmi ez, én se nézem meg.

2021. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már régebben egy másik hasonlót (nem tudom melyik márka/modell).

Az hihetőbbnek tűnt, lejátszottak részeket a segélyhívásból is. Ott a nő totál pánikban volt hívás közben. A diszpécserrel meg egy rendőr kísérettel végül megállították: a kézifék lassú, fokozatos behúzásával.

2021. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem lennék olyan biztos ebben. USA-an történt, tehát automata váltós. A gápzedel gondolom elektronikus egy 2011-es autóban, úgyhogy előfordulhat, hogy fizikailag fennakad vagy érzékelő vagy szoftver hiba történt. Az igen furcsa, hogy a fék nem üzemelt, de el tudom képzelni, hogy nem mert erősen fékezni és a gyenge fékezéstől felhevültek a féktárcsák, miután már annyi fékhatás sem maradt.


Amit nem rétek, hogy miért nem tette ki üresbe (miért nem javasolták ezt neki a rendőrök).

2021. ápr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
EZ egy nagy semmi hatás vadászat csak.
2021. ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A színészkedést még tanulnia kéne a srácnak.
2021. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Aha, szóval egyszerre: 1) beragad a gáz, 2) elszáll a lábfék 3) meghal az automata váltó. Hihető.
2021. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom.... nem hiszem, hogy kitalálta volna.

Végsebességen ment 180 km-en keresztül aztán balesetezett mert elvesztette az uralmát az autó felett.


Ennyire csak nem hülye valaki, hogy az életét kockáztassa egy gyorshajtásért.

2021. ápr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
3-as. Azt én is láttam, az sokkal hihetőbb volt. Az ráadásul vmi régebbi autó is volt.
2021. ápr. 16. 00:26
 10/13 A kérdező kommentje:
8-as. Nézz pár videót, történetet biztosítási csalásokról. Vannak olyanok is, akik a lábukat vonattal levágatják, hogy pénzt kapjanak a biztosítótól. (Egy magyar is csinált ilyet, csak végül besz*pta mert tudtommal nem kapott egy fillért sem, mert valahogy kinyomozták, hogy direkt csinálta :D )
2021. ápr. 16. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!