Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le lehet szedni az autóról a...

Le lehet szedni az autóról a márkajelzéseket?

Figyelt kérdés
Keresgéltem a neten hogy milyen szabályok vonatkoznak rá, de nem találtam. Tehát az érdekelne hogyha leszedi az ember elölről és hátulról a márkajelzést akkor az szabályos-e, vagy büntetnek érte. Illetve a típus jelzésre is ugyan ez lenne a kérdésem, ami a csomagtartón van krómozott betűkkel és számokkal kirakva.

2021. ápr. 29. 09:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármit csinálhatsz vele.
2021. ápr. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én nem ismerek erre jogszabályt, leveheted nyugodtan.
2021. ápr. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet venni
2021. ápr. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen én is látom hogy csomóan leszedik, vizsgán nem szólnak az ilyenért akkor?
2021. ápr. 29. 09:45
 5/12 anonim ***** válasza:

Évekkel ezelőtt vettem le a 3.gen. swiftem hűtőmaszkjáról a tenyérnyi nagyságú "szép" krómozott S betűt.

Nagyon zavart.

Most egy sallangmentes, mattfekete rács van az orrán semmi más.

Ugyan erre a sorsra jutott a hátsó szélvédőre ragasztott matrica -a szalon neve ahonnan az autót vásároltam- és az alufelnik közepén található piros színű márkajelzés is.

A kérdésedre válaszolva: senki sem szólhat érte.

2021. ápr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :D
2021. ápr. 29. 09:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze, nekem nem csak a feliratok, hanem még a logók is le vannak szedve, lemez kihegesztve elől hátul, még a márkára sem utal semmi. Senkit nem érdekel
2021. ápr. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Timi_R75 ***** válasza:
49%

Ha mercsóm, vagy bmv-m lenne, kapásból venném le.

Természetes, hogy leveheted.

2021. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

már a szalonban is lehet jelezni, hogy nem kérsz semmiféle jelet, logót, márkajelzést, tipusazonosítót a kocsira...úgy adják át, hogy semmi jel nincs rajta. Elég sok merdzsó szaladgál így.


Sem a vizsgán, sem a közúti ellenőrzésen nem téma. A rendszám a lényeg, meg a szélvédőn elhelyezett matrica.

2021. ápr. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez most komoly kérdés?

Nincs jogszabályban előírva, hogy az autó típusának márkájának fel kell legyen tüntetve. Innentől kezdve azt csinálsz amit akarsz. Akár más autómárka emblémáját is rárakhatod. A te autód, azt csinálsz vele amit akarsz. A rajta lévő felirat a biztonságos közlekedést semmilyen módon nem befolyásolja.

2021. ápr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!