Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítség!Nagyon hülye és...

Segítség!Nagyon hülye és figyelmetlen voltam.A motorom hűtőtartályába véleteln hűtőfolyadék helyett benzint öntöttem.Kiengedtem amennyit csak lehet.Nagyon nagy a gáz?Mig kéne tennem?

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Leszerelni, és átmosni. Csövekkel együtt.
2021. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Volt azóta beindítva a motor?
2021. máj. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

legnagyobb kár amit tehet hogy a müanyag alkatrészeket megkeményítí, de ha hamar kipucolod nem lesz semmi baj

szedd szét és mosd ki rendesen

2021. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:

Szerintem semmi vész. Töltsd fel a rendszert vízzel és ha van a hűtőn tetején légtelenítő, akkor hagyd, hogy ott follyon ki minél több folyadék. A benzin fel fog jönni a víz tetejére és ahol a könnyebb levegőt kell kiengedni, ott lehet "benzinteleníteni". Utána ereszd le a vizet és ideiglenesen töltsd fel egy hígabb fagyállóval, mert az olcsóbb, mint a -35 fokos fele-fele. Nyitott motorháztetővel melegítsd fel a motort üzemi hőmérsékletig.Járjál vele nyugodtan, nem fog kigyulladni. Időnként ismételd meg a "légtelenítést" némi fagyálló utántöltéssel. És utána mehet a végleges fagyálló.

De lehet, hogy még ez is felesleges, elég, ha a benne levő fagyállót feltöltöd minél jobban és a felső légtelenítő nyíláson kiengeded a benzint. Utána járasd a motort üzemmelegig. Lehet, hogy a maradék benzin fel fog forrni és kifújja a kiegyenlítőtartály sapkáján. Ez az egyetlen ok, ami miatt nem érdemes azonnal elindulni, nehogy a lezárt motorháztető alatt a kifujt gőz esetleg kigyulladjon. A zárt rendszerben biztos, hogy nem fog a benzin meggyulladni.

2021. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:
follyon = folyjon
2021. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krwkco ***** válasza:
Még egy dolog eszembe jutott: Ha a benzin feljön a kiegyenlítőtartály tetejére onnan szívd le egy nagyobb fecskendővel. Szívószállal meghosszabbítva. Fecskendőt a gyógyszertárakban lehet kapni. (Tű nem kell.)
2021. máj. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!