Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha autószerelőhöz mész és...

Ha autószerelőhöz mész és világít a check engine lámpa törlöd, hogy nála ne világítson?

Figyelt kérdés
Lambda szonda koszolódas miatt világít, kiolvastam és töröltem a hibakódot ilyenkor egy darabig nem világít.
2021. máj. 31. 09:43
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Nem a lámpa illetve lambda szonda miatt vittem el szerelőhöz az mellékes.
2021. máj. 31. 09:43
 2/22 anonim ***** válasza:
53%
Nem végzek otthon primitív hibakód-kiolvasást, meghagyom a szakembereknek.
2021. máj. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ugyanazt a hibakódot dobta ki a legolcsóbb 2 dolláros Aliexpresses elm327 obd hibakód olvasó mint a bosch program amikor először elvittem kiolvastatni (nem kevés pénzért)
2021. máj. 31. 09:50
 4/22 anonim ***** válasza:
51%
#3 Pontosan, mi mást is olvasna ki, max. többet tud a hivatalos szoftver, illetve eszköz, de az alap kódokat kiolvassa ott az olcsó is.
2021. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kiolvasással van a baj legtöbbször, hanem az értelmezésével. :-)
2021. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a hibakódot törlöd, a hiba még marad. A szerelő dolga, amiért fizeted, hogy kijavítsa a hibát. Itt nincs értelme puskázni, elhazudni, elcsalni a dolgokat. Inkább pont, hogy nála bukjon ki, minthogy a kocsi megbukjon a műszakin.
2021. máj. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 krwkco ***** válasza:

"Ha autószerelőhöz mész és világít a check engine lámpa törlöd, hogy nála ne világítson?"

A kérdés szó szerint véve arra vonakozik, hogy mások mit csinálnak. Ha világít a check engine lámpa. A többség nem törli, hanem vagy elhárítja a hibát, vagy megkéri a szerelőt, hogy javítsa meg az autót.

Egyébként, ha biztos vagy benne, hogy a lambdaszonda a hibás, akkor miért nem cseréled/cserélteted ki. Egy utángyártott szonda kb. 15 ezer. Vagy legalább vedd ki és égesd le róla a kormot gázlánggal.

2021. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
az utangyartott lambdaszondaval csak a baj van...
2021. máj. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Kéne menni egyet autópályán /hosszabb távon pl kirándulni akkor megjavul, de egy másik hiba miatt vittem el, ami ha ki van javítva lehet használni városon kívül is a kocsit mert jelenleg csak városban használom rövid távra, azért is koszolodott el a lambda szonda, cserélni felesleges.
2021. máj. 31. 10:23
 10/22 krwkco ***** válasza:

#8

"az utangyartott lambdaszondaval csak a baj van..."

Egy szavazat ellene.

Kb. 8 éve égett ki az első lambdaszondám fűtése és megvettem helyette a legolcsóbbat. Felébe-harmadába került, mint a Ford jelzésű. Azóta is tökéletes.

2021. máj. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!