Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit megy el egy 2M ft...

Mennyit megy el egy 2M ft értékű 8-10 éves elektromos autó? Nissan leaf tulaj esetleg itt?

Figyelt kérdés

Nissan leaf, renault fluence tapasztalatok esetleg?


Egyetemista vagyok, Budapestre járok be egyetemre, de nem szeretnék tömegközlekedni.

Van egy autóm, egyetem előtt dolgoztam és vettem magamnak, ami 3M ft-ot ér kb.

Ezzel is szívesen járnék, de kell tankolni, magasak rá az adók, mert nagyobb motoros autó, és a parkolás a legdrágább része.. egy vagyon lenne. Néha bemegyek autóval, de mindennel együtt simán 4-5 ezer ft-ba van egy napom.


30km-re lakok Budapesttől, szóval legalább azt szeretném, ha egy töltéssel elmenne télen is fűtéssel, olyan 70-80km-t. És legyen benne gyorstöltő.


Nem érdekel mennyire csúnya autó, nem érdekel mennyire kicsi, vagy csajos.


Spórolni szeretnék és kényelmesen utazni, kedvem szerint.


(Nagyon maximum 3M ft-ot tudok összeszedni)


2021. júl. 1. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

"de nem szeretnék tömegközlekedni."


jobban jársz brutál dugók vannak én az autót csak szombat vasárnap használom, hétfőtől péntekig bkv

2021. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%
Egy kisköbcentis benzines kell neked. Mazda 2, Opel Corsa, Fiat Punto, ilyenek.
2021. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A parkolás veszi el a legtöbb pénzt, ezért kell a zöld rendszàm mindenképp.


Autóval 25 perc az út nagy forgalomban, amúgy 15-20. Ha be is dugul, akkor is 30-35 perc maximum.

Tömegközlekedés 1 óra, ha lekésem a buszt, több.

2021. júl. 1. 13:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor mehet a Nissan Leaf

ha mégsem elektromos akkor meg régi swift

2021. júl. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyolcéves Nissan Leaf-om van. Azt mondanám határeset amit kívánsz.


Egyrészt ez attól függ milyen állapotban van a kocsi aksija. Idövel csökken a kapacitásuk és ezért a hatótáv is. Az én aksim 20%-ot vesztett kapacitásából de van olyan Leaf amelyik már 40%-ot is vesztett. De ezt könnyű leellenőrizni: a műszerfalon nézd meg az aksi töltés skáláját: eleinte 12 pötty van legjobboldalt a skálán. Mikor csökken a kapacitás akkor 11, 10, 9 stb lesz. (Nem a töltés hosszú csíkjai, hanem a kis skála kockák attól jobbra) Ne vegyél Leaf-et tíznél kevesebb pöttyel.


Na szóval az én Leaf-em nyáron 100, télen 75 km-t tud menni. Ha max 95 km/h megyek. Gyorsabban mész akkor csökken a hatótáv. Otthon tudod tölteni? Mert az muszáj. Indulás előtt télen még a töltőről előmelegíted a kocsit akkor 10 km extrát tudsz menni.


Ha otthon is, és az egyetemnél is tudsz tölteni akkor nyerő eset, vágj bele. Ha csak otthon akkor aksi állapottól függ. Ha otthon se tudsz tölteni akkor nem lesz jó.


Amúgy egyébként én helyedben inkább egy új Dacia Spring-et vennék egy öreg Leaf helyett. Nagyobb aksi, nagyobb hatótáv, az probléma nélkül passzol kívánságaidhoz.

2021. júl. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kaparj össze egy kis pénzt még és vegyél jövőre egy új Dacia Springet pl.
2021. júl. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!