Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor túlterhelés miatt...

Akkumulátor túlterhelés miatt le tud állni az autó?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem újonnan egy 1.6 benzines Ford focus-t, autószerelő is velem volt autóvásárláskor aki határozottan rávágta, hogy ez a kocsi rendben van.


Ennek körülbelül két hete. Ma szaladgáltam vele a városban azonban egyszer csak leállt alattam az autó. Amikor visszaindítottam akkor kicsit pöfögött, de azonnal újraindult. Azóta mentem vele és semmi baja nincs. Annyi, hogy a klímát 3-as fokozatról levettem kettesre és a telefontöltőt kihúztam.


Szerintetek esélyes, hogy a telefontöltő és a klíma magas fokozaton való járatása kicsit leszívta az akkumulátort és emiatt torpant meg vagy valami rejtett hibája lesz a kocsinak és ez csak a kezdet?



2021. júl. 17. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha újonnan vetted, akkor mars vissza a márkaszervizbe, hisz garis.


De gondolom csak neked új, egyébként tizenpáréves. A klíma és az teló töltő együttes használata nem okozhat normál esetben problémát, hisz ezeket bőven bírnia kell a rendszernek.

2021. júl. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze az akkumulátorhoz, más lehet a gond. Ha még egyszer előfordul, akkor érdemes megnézni, van-e tárolt hibakód, az segíthet kideríteni, mi a probléma.
2021. júl. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Nem rég vettem újonnan egy 1.6 benzines Ford focus-t, autószerelő is velem volt autóvásárláskor aki határozottan rávágta, hogy ez a kocsi rendben van."


Te tudod mit jelent az hogy "újonnan"? A szalonba vitedd magaddal a szerelőt, hogy átvizsgálja a nullkilométeres autót?

2021. júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem volt új, így értettem. Valójában 2008-as gyártmány és kereskedésből vettem.

Egyébként alig volt benne 100.000km mikor megvettem.


Mentem már vele nagyobb távra is, nem volt baja. Annyi, hogy ma elég sokféle mentem városon belül, megálltam néhány helyen ahol motort sem állítottam le, csak üres + kézifék. Majd az egyik kereszteződésben ahogy fordultam volna jobbra hirtelen a szervó elment és a műszerfalon az indikátorok egyszerre kivillantak (check engine, olajszint jelző stb). Magyarán leállt az autó. Mikor újra elfordítottam a kulcsot, hogy beindítsam kicsit pöfögött (megtorpant), de beindult. Akkor egyesbe raktam, elindultam, a töltőt kihúztam, a klímát lentebb vettem azóta nincs baja pedig utána mentem még vele vagy 15km-t.

2021. júl. 17. 17:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Kezdjük a legegyszerűbb megoldással: nem lehet, hogy túl hirtelen ugrottál le a kuplungról és egyszerűen lefulladtál?
2021. júl. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 Most lehet hülyének fogok tűnni, igazából nincs is régóta jogsim, fiatal vagyok, de menet közben le lehet vele fulladni?


Életemben nem hallottam ilyenről csak azért kérdem😅

De adná az isten, hogy csak ez történt és én vagyok a hülye.

2021. júl. 17. 17:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze hogy le lehet, főleg, ha a klímakompresszor elviszi a teljesítmény nem elhanyagolható részét!


Akár ki is próbálhatod: menj el egy elhagyatott parkolóba (vagy éjjel egy kihalt útszakaszra), indulj el, aztán kinyomott kuplunggal hagyd, hogy lelassítson szinte állóra az autó. Ha akkor kettesbe kapcsolsz és felkapod a bal lábad, le fogsz fulladni.


Valószínűleg nincs baja a kocsidnak, csak te vétettél vezetéstechnikai hibát - majd belejössz, ne félj! :) Kis fordulaton soha ne ugorj le a kuplungról, hanem lassan engedd fel, akkor nem lesz gond!

2021. júl. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Uhhh, megnyugodtam és még újat is tanultam, köszönöm szépen :))


Ez valahogy kimaradt az autósulis oktatásból.

2021. júl. 17. 18:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vezetéstechnikai hiba volt, akkor egyszerűen egy biztonságos helyen dugd vissza a töltőt és told fel a klímát, ha megint leáll, akkor megvan az oka. De nyilván nem ez lesz
2021. júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Valahol nagyon szomorú, hogy ez neked újdonság, annak ellenére, hogy jogosítványt szereztél... Ne érts félre, nem téged hibáztatlak, ha nem mondta el neked senki és minden simán ment a dízeles oktatóautóval, esetleg oktatói segítséggel, akkor egyáltalán nem te vagy a hibás!


De ezek szerint a vezetéstechnika terén mindenképpen vannak hiányosságaid - és ahogy az oktatókat ismerem, valószínűleg a közlekedés (ami megint más műfaj) terén is. Azt ajánlom, vezess nagyon-nagyon figyelmesen, utasként is figyelj, kérdezz bátran a tapasztaltabbaktól, és ne hidd el, hogy mindent tudsz! Egyszerűen szólva mondhatnám, hogy "vegyél vissza az arcodból", de hát nem tudom, mekkora :) A lényeg, hogy tudatosítsd magadban, sokat kell még tanulnod és gyakorolnod, és ne szégyellj kérdezni! Látod, egy ilyen banális dolog miatt is túlaggódtad a dolgot, pedig csak egy jó oktató kellett volna, aki tényleg elmagyarázza, hogy is működik egy autó...

2021. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!