Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárt rendszámú utánfutóval...

Lejárt rendszámú utánfutóval mit kell tennem, hogy szabályosan lehessen közlekedésben használni?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek lassan 5 éve hogy lejárt az utánfutójának rendszáma. Azt hittem eladta rég. Közben ma voltam nála, és megláttam. A tanyáján használja kb. szalmabála tartóként.

Merthogy régi szerkentyű már, itt-ott hegeszteni kéne rajta, festeni, stb. Csakhogy az öreg nem használja már furikázásra, nincsenek olyan dolgai már. Ezért amint lejárt a rendszáma, ki sem tette az utcára, csak úgy van neki, semmit nem intézett, de tényleg semmit.


Én meg megvenném tőle, mert jó lenne a családban. De viszont nem értek a hivatalos ügyekhez, az ismerősöm meg idézem "mit tudom is én, mit kell vele intézni" dumával lekoptatott, de ígérte, hogy nekem adja, ha cserébe nála is megjavítok ezt-azt. :)


Tudnátok segíteni, hogy hol kezdjem az utánfutó ügyeit?



2021. júl. 31. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

A rendszám nem jár le.

Le kell mászakiztatni és át kell iratni.

2021. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

A rendszám nem tud lejárni.

Le kell vizsgáztatni, mint egy autót és utána használható.

2021. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Maximum a műszaki járhatott le.
2021. júl. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mint az autónál.

Törzskönyv, kötelező biztosítás, átírás,műszaki vizsga.

2021. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy #4 írja.

Adásvételivel meg tudod venni. Átíratni, műszakiztatni KGFB-t kötni

Azért az öreg meg fog lepődni, ha esetleg valakinek feltűnik, hogy nincs rá fizetve semmi évek óta

2021. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja bocs, a sima autó dolgait se tudom. Vezetni is most fogok csak beiratkozni. Szeretnék jól belejönni. Vannak terveim, és bizonyos munkákhoz nagyon jó lenne majd utánfutó. Ezért mikor megláttam, hogy ez az ismerősömé még megvan....! :)


Jó, és ha ennyi év óta nem fizetett rá semmit, az akkor kb. mekkora összeg lehet? Ingyen megkapom mondhatni, de az elmaradásokat nekem kell majd állni, mert az öreg azt mondja nem érdekli, ő már nem költ rá.


Sacc/kb tízezrekbe rúg az ilyesféle elmaradás, vagy százezrekbe? Azért nem mindegy, mert ha annyira sok, kénytelen vagyok inkább mástól venni...

2021. aug. 1. 11:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ráér még, ugyanis ha meglesz a jogsi, két évig nem húzhatsz utánfutót.
2021. aug. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ne már, ez komoly?

Nem tudtam. Nyilván bele kell tanulni abba is.

Akkor kénytelen leszek apámmal közösen belefogni. Csak eddig próbáltam önállóan tervezni és önálló tevékenységre berendezkedni.

2021. aug. 1. 11:17
 9/9 anonim ***** válasza:

#6

Amennyiben az ügyfél nem fizette meg idejében a díjat és ebből kifolyólag fedezetlenségi díj került felszámításra, akkor a fedezetlenségi díjat a szóban forgó időszakra az aktuális díjjal egyszerre kell megfizetni teljes egészében.

2021. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!