Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines autóval mennyivel...

Benzines autóval mennyivel másabb a lassú manőverek végrehajtása (tolatás, parkolás)?

Figyelt kérdés
12 éve van jogosítványom, diesel autón tanultam és azóta is csak dieselt hajtok. Nekem parkolásnál vagy tolatásnál nem kell a gázzal játszadozni csak akkor ha kisebb huplira kell ráhajtani vagy emelkedőn. Ez mennyivel másabb egy benzinesnél? Gondolom az alacsonyabb nyomaték miatt nyomkodni kell neki kicsit a lassú manővereknél is.
2021. aug. 29. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A benzinesek közt sokkal nagyobb különbség van, mint benzines és diesel közt.
2021. aug. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, adsz kis gázt néha. Nem igényel több IQ-t különösebben.
2021. aug. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1. Ez így van. Az 1.6 Chevrolet Tacumával kb művészet lefulladni, közben egy 1.0-es kávédarálóval kb heti szintű.
2021. aug. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gázt kell adni. Sajnos óriási vezetéstechnikai hiányosság, hogy rengeteg embert így tanítanak meg vezetni, hogy nem tudnak gázt adni kuplungcsúsztatás közben.
2021. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Anno én is dízellel tanultam, és mikor benzines autót vettem bele kellett rázódni abba hogy gázt is kell adni, nem csak kuplungot emelni.
2021. aug. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy dízelnél is kéne gázt adni, de az el tud indulni anélkül is remegve, csak a kettőstömegű meg a tartóbakok nem köszönik meg hosszabb távon.

Benzinesnél minden helyzetben kb 1.5x akkora fordulatot kell tartani, mint egy hasonló lökettérfogatú dízelnél, indulásnál es emelkedőn különösen

A kis turbó benzinek ilyen szempontból a legrosszabbak, mert kis fordulaton kevesebb nyomatékuk van, mint egy ugyanakkora szívónak, nagy fordulaton meg hamar kifulladnak, szóval nagyon kihuzatni sem érdemes.

2021. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem mi az a hatalmas különbség..... Én dízellel is adok gázt, nyilván kevesebb kell, de pl a forgalomban ugyanúgy kell indulni mint a benzinessel, ha nem akarod hogy IFA-nak nézzenek (Ideiglenes Forgalmi Akadály)

Arról nem is beszélve hogy a 2.2 benzines autóm gáz nélkül is elindul. Sőt ha kitartóan csúsztatod a kuplungot, akkor emelkedőn is elindul, mert az apajárati motor nem hagyja lefulladni🤷‍♂️

2021. aug. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előszöris ne vegyük egy kalap alá aszerint az autókat hogy benzin vagy dízel, mert két benzines között (vagy két dízeles között is) nagyobb különbségek lehetnek, mint egy konkrét benzines és egy konkrét dízeles autó között.

Másodszor az átlagg benzines autó valóban másabb ilyen szempontból, mint az átlag ízeles autó. Nem nehezebb vezetni, de más. Biztosan pár nap megszokást fog igényelni, de után simán fog menni.

2021. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, most nyilván attól függ, minden lehet, s mindennek az ellenkezője. Azért az 1.5 szívódízel 106-nak is kell gázt adni, könnyebben lefullad az is.
2021. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nemrég vettük meg az autót (1.6 benzines focus), valóban szokatlan de már kezdek belerázódni. Nem is a forgalomban volt gond mert ott eleve nagyobb gázzal indultam hanem a lassú manővereknél kell még kitapasztalni. A tolatásnál pl relatíve kis gázadással is gurul hátra, de egyesben fulladtam le párszor mert ha kevés gázt adok azt nem csipázza ha meg picit többet akkor jobban meglódul.
2022. jan. 8. 05:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!