Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megfelelő egy ilyen okirat...

Megfelelő egy ilyen okirat egy segéd-motorkerékpár adás-vételi szerződésként? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasgattam már információkat, de szeretnék biztosra menni. Ha én ismerősömtől veszek egy használt segéd-motorkerékpárt, (rendszám nélküli, 50 ccm-es), akkor az alábbi nyomtatvány megfelelő lesz az Okmányiroda/rendőr személyének adás-vételi szerződésként? Tudtommal az 50 ccm-es robogóknál elég csak egy ilyen adás-vételi szerződés, illetve egy kötelező felelősség biztosítás. Ezt a kettőt kérheti a rendőr. Én "B" kategóriás jogosítvánnyal rendelkezem, amellyel egy ilyet tudtommal elvezethetek, sisakkal! (az is van).


A formanyomtatvány:

[link]


Kérek szépen véleményeket, hogy a mai állás szerint egy ilyet elfogadnak-e mindenhol? A napokban intézem a robogó megvásárlását.

Köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 1. 09:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Teljesen jó ez.

Sok dolgod nem lesz vele, megveszed, megírjátok a szerződést, kötsz egy biztosítást, aztán használhatod is, ezt nem kell bejelenteni az okmányirodába.

2010. szept. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
... és B-kategóriás jogsival vezetheted...
2010. szept. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Jó tanács!

Tompított mindig világítson (nappal városon belül is) kötelező valamint a kötelező felszereléseket is vidd magaddal eücsomag, láthatósági mellény stb...

Laci

2010. szept. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. szept. 1. 10:49
 5/19 Réti bubuzér ***** válasza:
És köss kötelező biztosítást! A közhiedelemmel ellentétben az 50 cm3 alatti motorokra, robogókra is kell!!!! Nem drága egyáltalán.
2010. szept. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Tudom, és online fogom megkötni amikor meglesz a robogó. És amit még megkérdeznék hirtelen: Az igaz, hogy a apám nevére kötöm a biztosítást, akkor az is jó? Mert ugye nekem drágább lenne 24 évesen, mint apumnak 50 évesen. Nyilván. Az adás-vételiben meg az én nevem szerepel majd. Ez így jó, nem?


Köszönöm a válaszokat!

2010. szept. 1. 11:09
 7/19 Réti bubuzér ***** válasza:
Szerintem elmegy. Mo-on a biztosítás nem személyre, hanem járműre szól.
2010. szept. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:) Hello
2010. szept. 1. 11:16
 9/19 anonim ***** válasza:

A kötelezőt szerintem csak a saját nevedre tudod majd megkötni, de ebben az esetben nincs akkora különbség, mint személyautónál, ha van egyáltalán, az éves biztosítási díj 3-4erzer Ft lesz.

Nekem 2 éve (21 évesen) robogóra a biztosítás 4400Ft körül volt.

2010. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Én meg azt olvastam, hogy Mo.-on a biztosítás járműre szól nem személyre, vagyis fizetheti apám Bónusz 2-vel a mocira a biztosítást, az adásvételi meg az én nevemre szól. Valaki erősítsen meg, ha így van. Köszönöm.
2010. szept. 1. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!