Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes teletankolnom az...

Érdemes teletankolnom az autót, ha nem sokat használom?

Figyelt kérdés
Dízel autómat mindig tele szoktam tankolni,de mióta nem dolgozok heti 1x használom akkor is minimális távolságokra. Érdemes így teletankolni vagy nem tesz neki jót? Vagy teljesen mindegy?

2021. okt. 12. 04:54
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

A tank ha üres akkor képes rozsdásodni. A rozsda elmozdulhat. Belekerülhet a szürőbe, eltömítheti egy idő után..


Amúgy meg érdemes nem üresen állva hagyni, mert, ha hirtelen valamiért kell és kevés van benne, de nincs idő tankolni akkor gondot okozhat.

2021. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha tele van, meg a gázolaj soha nem megy tönkre.
2021. okt. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,akkor teletankolom ahogy eddig és le lesz róla a gond egy darabig.
2021. okt. 12. 09:58
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Tele tankolni a Diesel esetében nem fogyasztjuk ki teljesen.
2021. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andracsik Tamás ***** válasza:
100%
Úgy van a Diesel soha nem "romlik meg" ! Én mindig tele is teszem ! A benzinről azt mondják fél év, 1 év és már nem az igazi. Amúgy meg jobban is párolog...
2021. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy milyen autó, mert valamelyikben műanyag a tank, az meg nyilván nem rozsdásodik.
2021. okt. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyári gázolajjal tankolod meg, meglehet hogy télen nem tudod be indítani.

Meg kell kérdezni a benzinkúton hogy át álltak e már a télire.

Én a helyedben csak télivel tankolnám tele, azzal nem lesz gond nyáron.

2021. okt. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!