Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet, hogy a férjem csal a...

Lehet, hogy a férjem csal a fogyasztással?

Figyelt kérdés

Egy 2008as ötös kombi golfunk van, 1.4TSI és fogadást kötöttünk a párommal, hogy kinek sikerül jobb fogyasztást elérnie. Mindeketten két hétig használtuk az autót, többé-kevésbe ugyanazon az útvonalon városban, és egy liter előnyt is adott (tehát ha nekem 8liter jön ki, neki pedig 7, ezesetben döntetlen) Én 278 kilómétert tettem meg két hét alatt, ő pedig 297et. A fedélzeti szgép szerint az átlagom 9.1 liter, a férjemnek pedig 7 liter.

Egyébként is lassabban vezetek a páromnál, ő gyakran a sebbességkorlátozást is túllépi, és az utóbbi két hétben pedig kifejezetten figyeltem, hogy óvatosan vezessek, de az eredmény mégsem éngem igazol.

Egy munkatársam szerint tuti csalt, mert ekkora előnyt lehetetlen összehözni, szerinte valamit megpiszkált az autón, amivel manipulálta az eredményt, és már én is kezdek gyanakodni.



2021. okt. 22. 19:16
1 2
 1/18 kojee ***** válasza:
78%
Lehet,hogy ő tudja miként működik a gép? Pl. az inkektoros autók tolóüzem során 0 benzint fogyasztanak, míg üresben gurulva nem..., és ezen kívül is van pár trükk
2021. okt. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
fék használata vagy nem használata sokat jelent , + tulfújt kerék és máris megvan az 1-1.5 l esetleg még a kettő is
2021. okt. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem biztos hogy a lassú haladás kevesebb fogyasztást eredményez.

Egy motor akkor fogyaszt a legkevesebbet ha könnyedén megy, nem erőlködik és nem is pörög túl.

2021. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy csalna, mert gondolom pont azért ment bele ebbe az egészbe, mert őt is érdekli a valódi eredmény.


Viszont a forgalom, hőmérséklet, széljárás erősen befolyásolhatja a fogyasztást.

2021. okt. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy városban 50 helyett 60-nal megy simán vezethet jobban. Ha alapjáraton kínzod, akkor ehet többet, pláne egy turbómotor
2021. okt. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez egy baromság volt, miért nem tankolással számoltok?
2021. okt. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Full ugyanilyen kocsit vezetek másodikként, nekem 7,4 liter.
2021. okt. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
122 lovas igaz?
2021. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mert ha tankolással számolunk, akkor valóban megvan a lehetősége csalni, hogy a 2hét után sunyiban még rátölt 5 litert. Egyébként a férjem szerint meglehetősen pontos a szgép, talán 1 tizedet csal.
2021. okt. 22. 21:36
 10/18 A kérdező kommentje:
igen, 122ló
2021. okt. 22. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!