Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata kocsit tényleg nem...

Automata kocsit tényleg nem szabad P-ben hagyni kézifék nélkül?

Figyelt kérdés

Már többször olvastam itt az oldalon is, hogy nem szabad, hanem csak kézifékkel együtt. Viszont már több profi szerelőnél is láttam, hogy kéziféket nem húzták be hanem csak P-be tették, igaz vízszintes terepen tehát nem lejtőn.

Akkor ha nem kap akkora terhelést például kb nem is kell tartania mert vízszintesen van a kocsi, akkor szabad kézifék nélkül úgy hagyni?



2021. okt. 24. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy milyen automata váltó.

Ma már mindent annak hívnak szinte, a CVT váltót is, pedig annak köze sincs, a régifajta automatához.


Húzd be mindig a kéziféket, azért tette oda a gyár.

2021. okt. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy modernebb ZF váltóról van szó, de még nem elektromos kézifékes.
2021. okt. 24. 08:51
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Te kérdeztél pár órával ezelőtt is automata váltóról? Leírtam ott is, hogy ha nincs nagy elgurulás veszély, akkor elég a P. Ha lejtőn állsz, akkor kell csak a kézi. Behúzhatod bármikor a kézit, ha úgy jobban érzed magad, de sík terepen felesleges, pont ahogy kézi váltós autónál is elég sebességben hagyni.
2021. okt. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Nem, azt nem én kérdeztem de olvasgattam.
2021. okt. 24. 08:55
 5/7 anonim ***** válasza:
2021. okt. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, semmi baja nem lesz, a ZF váltó igazi klasszikus automataváltó, és van rajta reteszelő, mikor P-be teszed. De amúgy is, modern autókba, pl BMW, Audi, amikben ZF van, ha beteszed P-be, ott az elektronika végez mindent, sokszor az elektromos kéziféket is rögzíted vele.
2021. okt. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sík terepen még üresben hagyva se gurul el. Én is az udvaron otthon üresben hagyom. Ha meg lejtős a terep akkor mindig használni kell a kéziféket is az a tuti.
2021. okt. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!