Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes venni ilyen készüléket...

Érdemes venni ilyen készüléket otthoni használatra? Van ennek valami értelme? EML327 OBD BLUETOOTH HIBAKÓDOLVASÓ

Figyelt kérdés

2021. okt. 27. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg, az alap hibakódokat és beállításokat el tudod vele végezni, de komolyabb diagnosztikához nem elég.
2021. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 krwkco ***** válasza:
93%

Ha értesz egy kicsit az autó működéséhez, akkor igen. Hibakódokat lehet olvasni. Vannak különböző applikációk, amikkel olyan értékeket lehet kijelezni, amik nincsenek a műszerfalon.

Egyre kell vigyázni: régebben a kínai koppintásoknak volt egy olyan hibája, hogy ha hálózatra kapcsolt eszközhöz csatlakoztak, akkor megpróbálták frissíteni a bluetoth firmware-t és ettől tönkrementek.

2021. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Jó lesz az ELM327-nek is. Filléres tétel, ha tudja olvasni a kocsi hibakódjait, érdemes. Mivel csak az olvasás egy szervizben többe kerül mint ez a kütyü. Nem árt ha "levődik" hozzá valahonnan valami normális program laptopra, ami telefonra van ingyen, az többnyire nagyon fapados.
2021. okt. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,esetleg ez magyar menüt is tud?leírásban nem találtam róla infót,vagy a telefonra letöltött program a magyar?
2021. okt. 27. 09:58
 5/11 Morzsi007 ***** válasza:

Programtól függ. Én ios-re a Forscan-t használok, ez magyar nyelvű (Ford, Mazda gyártmányhoz van).

Van sok app, ami fizetős mobilra tabletre.

Nekem jól működik ez az eszköz, már amennyiért vettem, annyit megért, Vgate V3, ha jól emlékszem. Arra kell figyelni, hogy, ha iphone-nal használnád, akkor csakis wifis verziót válassz, ha androidon használnád, akkor BT elég. Ez mindegyikre elmondható. Vagy vezetékes, de az pc-hez laptophoz való.

2021. okt. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
androidon használnám,opelhez astra és corsa
2021. okt. 27. 13:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes. Sokszor banális hibák miatt is kivillan a check engine. Amivel a szervizben sem csinálnának semmit, csak törlik a hibát. És csak ha visszatér, akkor foglalkoznak vele.


Pl. nekem a minap a szaladgálós, ócska autómon villant ki egy előzés után. Megijedtem, hogy a motorral van valami, gyorsan kiolvastam az 1 dolláros elm327-tel és sebessegmérő szenzor volt, amiről amúgy is tudtam, hogy néha nem működik. Szóval simán töröltem és nyugodtan mentem tovább. Így sok idegességet, időt és pénzt spórolt nekem.

2021. okt. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Morzsi007 ***** válasza:
Amúgy igen, érdemes egyre beruházni.
2021. okt. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Vettem 1-et,működik is de,

Szerintetek melyik a legjobb magyar nyelvű alkalmazás erre a kütyüre?androidra?ami nem fizetős.

Rengeteg van:/Car Scanner,Obd Mary,Torque Lite,EOBD Facile,stb.../

2022. márc. 31. 11:32
 10/11 Morzsi007 ***** válasza:
Attól függ milyen autód van. Én a Mazdához a Forscan-t (Ford, Mazda) használom. Ingyenes és magyar, iphone-t használok. Próbáltam sokat, de ez volt a legjobb. Múlt hétvégén pont laptoppal is kipróbáltam, nekem wifis ELM327-em van, mert iphonehoz ez való, BT-s verzió nem kompatibils. Működik szépen. Forscan pc-re.
2022. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!