Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » OPEL VECTRA B 1.6 vagy 1.8?

OPEL VECTRA B 1.6 vagy 1.8?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszenek ezek a Vectrák, 600-700 ezerért nézek kocsit. Mindenképp középkategóriást. A B Vectrákat sokan dicsérik, apámnak is volt, de akkor még nagyon új kocsi volt, 1.8 125 lovas motorral. De valami oka van, hogy lentebb van az ára, más típushoz mérten. Gondolom a rozsda, de ennyi idősen más típus is rozsdásodik már.
2021. okt. 29. 05:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Rozsdában az Opel verhetetlen. A Vectra meg sose volt egy életképes autó.
2021. okt. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk volt ilyenünk, pont 1.8-as, 4 évesen vette apám, 2015-ben adta el több mint 260 ezer kilométerrel, még engem is fuvarozott vele tinédzser koromban, meg aztán én is vezettem elég sokat. A technikával nem volt sok baj, nyilván 260 ezer alatt azért előjött pár soron kívüli szerviz, de semmi túlságosan vészes. A rozsdával annál inkább megszívtuk. Úgy volt, hogy apám megtartja pót autónak amikor meglett neki is, nekem is az "új", de a lakatos olyan árat mondott a javításra, hogy inkább másra ruháztuk át ezt a problémát, főleg hogy a garázsban már nem volt helye. Pedig amúgy a nálunk töltött első 4 évében fedél alatt állt, utána fűtött garázsban.


Én szerettem akkor, de azért mai szemmel visszanézve elég unalmas egy autó a Vectra B. Nekem a külső tükrök tetszettek benne a legjobban, az elég egyedi megoldás, de ezen kívül dögunalom. Nem mondom hogy nem lehet ilyet venni, de készülj fel rá hogy rohadni nagyon tud, jobban, mint pár más autó hasonló korban.

2021. okt. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ecotec benzinmotorokat keruld, 10 bol 8 eszi az okajat. 1.7 isuzu dizelmotorosban vedd a vectrat, az nagyon jo motor
2021. okt. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
életem legjobb gépjárműve volt a pénztárcám szempontjából. 1.6 ecotec motor, 2000-es évjárat. 45 000 kilométerrel vettük 2004-ben, ma 330e van benne. a szokásos dolgokon kivűl csak egy trafósort kellett cserélni és a kipufogó részeit. mondjuk megevett 2 liter olajat 10 000 kilométerenként, de azt a kezdetektől, valószinűleg már a gyárból is így jött ki. és pár hetente kiégett valamelyik izzó elöl. ezen kivűl a sárvédőíveket és az ajtók alját üldőzi a rozsda. de életem legjobb vétele volt.
2021. okt. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mind2 💩💩💩💩
2021. okt. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Lepontozok nemsokat ertenek az autokhoz.
2021. okt. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Barbell Deadlift ***** válasza:

Szerintem 1.8-as motorral vedd. Nem fog sokkal többet fogyasztani, mint a másik, viszont a 125 lóerős verzió elvileg kevésbé hajlamos az olajfogyasztásra, meg a váltó is hosszabb benne, autópálya tempónál nem mindegy, hogy mennyit forog a motor.

600-700 ezerért csak olyat vegyél, ami tényleg patika állapotban van, ha valami nem stimmel, hagyd a francba, vegyél inkább 400 ezer körül, és költsd rá azt a plusz 300 ezret, szerintem jobban jársz.


A fikázó kommentekkel meg ne törődj, minden 20-25 éves autó rohad, ha izgalmat akarsz, akkor vegyél belőle 2.5 V6-ost, ha csak közlekedni szeretnél, arra teljesen jó egy sima 1.8-as, szerintem kényelmes autó.


Az első kommentelőt nemigazán értem, mit jelent az, hogy nem életképes autó a Vectra?

2021. nov. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!