Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meghalt a muszerfal, mitol?

Topi40 kérdése:

Meghalt a muszerfal, mitol?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Opel Vectra B 2.0DTI 16v alanyon meghalt a muszerfal egyik pillanatrol a masikra, nincs index, ablaktorlo (az van a legmagasabb fokozaton a tobbi nincs), ablakfel es le huzo gombok nem mukodnek, fenti olvasolampa vilagitas nem mukodik, csak a sima lampa ha nyitva az ajto, km ora, fordulatszammero, uzemanyagszintjelzo, vizhofokmero, elektromos tukor allitas, ezek mind nem mukodnek, semmi elojele nem volt a dolognak, biztositekokat vegigmertem, megneztem mindegyik jo es mukodik, mi lehet meg a baja?

2021. okt. 30. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Behalt az elektronika.
2021. okt. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esetleg beázott a vezérlő elektronika, Fabiaról találtam hasonló videót, https://www.youtube.com/watch?v=6PgIdMKYGAs
2021. okt. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krwkco ***** válasza:

Ahogy 1-es mondja.

Pl. a Fordban egy GEM fantázianevű külön "kompjuter" vezérli ezeket a dolgokat. Gondolom az OPEL-nél is van ilyen. Ha eljut hozzá a tápfeszültség, akkor vagy a csatlakozója hibás vagy egy forrasztás megadta magát. Esetleg valamelyik kondenzátor kiszáradt benne vagy egy tranzisztor átégett.

2021. okt. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elektronika megdöglött. Vectrákra ez a hiba nem nagyon jellemző amennyire tudom a korai évjáratos H Astrákban szerettek ezek ledögleni. Kezdésnek ki kell deríteni a hiba okát mert csak úgy nem száll el. Vagy túláramot kapott de akkor a biztosíték is eldurrant volna. Vagy a kelleténél erősebb biztosíték volt benne ami még bírta azt a terhelést amit már nem viselt el az elektronika. Ha már a biztosítéknál tartunk, keresd meg hogy az ilyen elektronikáknak hol a biztosítéka ez lehet egy külön dobozba van a motortérben. Biztos ami biztos mozgasd át, vagy szedd ki és töröld át kontakt tisztítóval a lábakat, csatlakozót, ha van multimétered akkor mérd le hogy van-e benne egyáltalán áram.
2021. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#2 megneztem a videot a mienknel semmi az eg adta egy vilagon meg se moccan a muszerfalon, se az olajnyomas jelzo lampa se check engine se izzitas se semmi, csinalok rola videot, nezd/nezzetek meg igy latatlanba eleg szar megvalaszolni a kerdest, hatha egy videoval tudok segiteni
2021. okt. 30. 10:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Tipus hiba, az agya kavarodott össze.
2021. okt. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2021. okt. 30. 11:53
 8/8 anonim ***** válasza:
relék jók?
2021. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!