Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes lett a motor?

Hengerfejes lett a motor?

Figyelt kérdés

Tesóm pár hónapja oda verte az olajteknőt ami elrepedt és kifolyott az összes olaj. Az olajnyomás lámpa ellenére kb 15 kilóméterről haza jött vele. Kopogott, erőtlen volt és ahogy töltöttük bele fent az olajat szinte azonnal ki is folyt alul. Szerelő szerint csapágycserével menthető volt a motor, viszont az óta is kicsit fura a hangja, a motorhiba jelző világít, enyhén egyenetlenül jár, a hangja kissé "rekedt" és enyhén szaggatott, illetve pár hetente jelez hogy kevés a hűtőfolyadék, illetve kb 2-3 havonta a minimumra fogy az olaj is. Amúgy egy 2002-es benzines A3-ról van szó.

Nincs feltűnően nagyobb füstje, még nem néztem sem a hűtővíz színét sem közvetlen közelről hogy jobban füstölne-e.

Elsőre mit gondoltok erről, hengerfejes lett?



2021. nov. 6. 22:05
A kérdező szavazást indított:
Ez nagy eséllyel hengerfejes lett
Fifty-fifty hogy hengerfejes, lehet más baja is
Inkább valami fizikális gond valamelyik alkatrésznél
Inkább elektromos gond
8 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

15 km olaj nélkül? Tippre az ötödét sem kellett volna elmennie.

Esélytelen ebből gazdaságosan motort faragni. Hatókar, főtengelycsapágyak mind halottak lehetnek. Dugattyú, hengerfal, vezérmű mind mind károsodott.

Ezt tesód rendesen elintézte. Ha olajnyomás lámpa gyullad, azonnal üresbe tenni, motor leállít, de kulcs marad a kormányzár miatt.

2021. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Mondtam én neki, de sík hülye hozzá. Plusz tipikusan rá találták ki a "a hülye a saját hibájából tanul" mondást.
2021. nov. 6. 22:18
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A hülye a te autódból tanul.
2021. nov. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
AZ úgyis komplett motorcserés lesz, felesleges rá költeni ezek után egy fillért is.
2021. nov. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3 Az enyémből ugyan nem, abba max az anyós ülésre ül be :D
2021. nov. 7. 07:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez már motorcserés, 15km-olaj nélkül akkor az szarrákopott, csoda hogy nem sült be.
2021. nov. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Mégis akkor kié az autó ha nem a tied?

" Tesóm pár hónapja oda verte az olajteknőt ami elrepedt "


" Mondtam én neki, de sík hülye hozzá. "

Ezeket te írtad.

2021. nov. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Mondjuk az övé?
2021. nov. 7. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!