Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autósok, miért olyan nehéz...

Autósok, miért olyan nehéz megállni a zebránál, ha látjátok, hogy gyalogosok át akarnak menni?

Figyelt kérdés

Még ha nem egyértelmű, hogy át akar-e menni valaki, akkor se dől össze a világ pár másodperc miatt, ha megálltok. De ha egyértelműen már a járda szélén áll a gyalogos, miért nem vagytok képesek ezeket az alapszabályokat betartani, mint az elsőbbségadás?

Ma leléptem a zebrára, messzebbről jött egy autó, gondoltam még megvárom, hogy lassít, és ott elhúzott az orrom előtt. Ha elindulok, akkor elütött volna? Nem lehet, hogy aludni otthon kellene, nem a volán mögött? Erre nincs kifogás, emberéletekkel nem lehet játszani.

Érdemes lenne ezen elgondolkozni kicsit.



2021. dec. 1. 20:27
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
80%

"gondoltam még megvárom, hogy lassít, és ott elhúzott az orrom előtt."


ha csak ott tötyörésztél a zebránál, akkor azt hihette, nem akarsz átkelni

2021. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
86%
Tipikus provokáló kérdés. Egy hülye miatt, most az egész autós közösség a csúnya, rossz. Kezdjük el a motorosokat is szidni, mert éjszaka 1 csapat úgy gondolta, hogy nyélgázzal végigmennek az utcádban és ezért az összes egy tahó.
2021. dec. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
91%
Szerencsére itt Ausztriában más a morál, én itt tanultam, itt szocializációdtam, úgyhogy én mindig megállok és mások is. :3
2021. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
92%

Ha leléptél, ne tötymögj, menj át. Nyilván ne akkor, ha valaki 120-al közelít, de nyugi, egy nem ilyen idióta meg fog állni, nem akar elütni.

Mellesleg megtévesztőnek lenni ugyanolyan gáz a gyalogostól, mint az autóstól, csak titeket még csak meg se büntetnek érte, ha nem teszitek egyértelművé a szándékotokat.

Többet járok amúgy gyalog, mint autóval, érdekes módon 1-2 száguldozó barom kivételével mindenki meg szokott állni. Igaz, nem lépegetek vissza, ha lejöttem meg nem ácsorgok a zebra mellett, mintha át akarnék menni, miközben eszem ágában sincs.

2021. dec. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
10%
attól függ. Ha nincs mögöttem senki mi a francnak álljak meg? Úgy is ha én elmentem melletted át fogsz menni. De ha mondjuk egy szembejövő megállt, akkor nyilván én is megállok, vagy ha nagy sor van mögöttem, akkor meg azért állok meg mert van lehetőség arra hogy kb senki sem fog megállni és szerencsétlen percekig ott fog ácsorogni :D Vagy mondjuk ha ilyen iskolás csoport közelít a zebra felé 200 gyerekkel, akkor meg iszkolok hogy még előttük érjek át...
2021. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
29%
Majd a gyalogos megvár, neki könnyebb megállnia.
2021. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
74%

Ha át akarsz menni, menjé, ne nézz mint bornyú az új kapura.

Mostanában egyre több a zombi aki csak nyomkodja a telefonját, és áll a zebra mellett. Megállok rádudálok, még neki áll feljebb.

A másik, meg aki nagyon figyel, és direkt úgy osztja a lépést, me-meg torpan, hogy mindenképp meg kelljen állnom (akár kocsival, akár bicajjal vagyok).

A jó gyalogos az határozottan normál tempóban megy egy irányba, nem szerencsétlenkedik, nyilván alaposan figyelni kell a forgalmat, mert rengeteg potenciális gyilkos vezet autót.

2021. dec. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
24%
Mert az autósnak nincs elsöbbsègadàsi kötelezettsège a gyalogosàtkelohely elött vàrakozó gyalogossal szemben, csak ha lelèpett az úttestre.
2021. dec. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
76%
#8 kétlem hogy ez így lenne, mivel ha jól tudom ez rohadtul egy indok arra hogy megbuktál kresz vizsgán :D Meg angliában is egyszer vezettem egy oktató mellett, és ott állt a paraszt a járdán várakozva a gyalog átkelőnél én meg jó magyarosan mentem tovább nem álltam meg átengedni, az angol csávó őrjöngött hogy mi az hogy nem állok meg átengedni a gyalogost ?! :D Épp buszvezetői jogsira készültem, még szerencse hogy nem lett belőle semmi mert a Londoni közlekedés borzalmas, egyrészt előzékenyek az autósok a gyalogosokkal szemben, de egymással meg primitív parasztok
2021. dec. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
28%

A közelmultban egyik barátom szóbahozta ugyan ezt a kérdést.

Miskolcon lakik az Árpád utcai szalagházban és a Megyei Kórház dolgozója.

Ez a táv mindössze 10 km a mindennapi munkábajáráshoz személyautóval.

Nagyjából 50 gyalogátkelőhely található ezen a távon.

Szóval ha semmi más programja nincs naponta legalább 100 alkalommal kell figyelnie:

-kontroll nélkül rohangáló kisiskolásokra

-elvarázsolt telefont nyomkodó tinikre

-bevásárló kocsit rángató bizonytalan nénikékre

-"azt sem tudom merre akarok menni" tipusú kutyasétáltatókra

-gyilkos tekintetű "azértis lelépek" elvű gyerekkocsit tolókra

-a világot teljesen kizáró zenehallgatókra

-a semmiből előbukkanó biciklisekre

-és még sorolhatnám.

Gondold végig, mennyi idő- és mennyi benzin-pocsékolással jár, hogy ezen a nyomorult 2X10 km-es munkábajáráson, megfeleljen a Te elvárásaidnak?

2021. dec. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!