Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Időszakos rángatás egyenletes...

Időszakos rángatás egyenletes sebességnél?

Figyelt kérdés

Nem lehet se időhöz, se semmihez kötni, körülbelül 1000 km enként jön elő 15-20km re. 1200-2000 fordulat között rángatás , felette semmi és csak egyenletes sebességnél, gyorsításnál nem. A szerelő jövőre nézi át, addig csak ötletekre vagyok kíváncsi mitől lehet. 2.0 pdtdi

Az adott idoszakon kívül semmi nem utal hibára



#dízel #rángatás #időszakos #Egyenletes sebesség
2021. dec. 21. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Dízelnél részterhelésnél a nem egyenletes égés okoz rángatást.

PDTI-t nem vágom, de valószínű porlasztási hiba lesz.

Reméljük, és nem kompresszióhiba, az is ugyanolyan tünet.

Lehet, csak levegősödik az egyik elem, ha tud olyat.

2021. dec. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is hasonló tünetek vannak, de csak akkor amikor a kinti hőmérséklet 15-20 fok körül van. A fordulatszám 1600 és 1900 közötti. A hűtővíz hőmérséklete pontosan 54 fok, ekkor kezdi az első rángatást. A következő rángatás 79 fokon következik be. Ez csak egyenletes haladásnál jelentkezik például városban tartva az 50 km/h-t. Emelkedős részen nagyobb gázadásnál, gyorsításnál nem jön elő a rángatás. 4 éve ez van. Mindenki tanácstalan. Élő adatoktól kezdve minden olvasva lett. Gép szerint minden érték jó.
2021. dec. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. Nekem hideg-meleg a vízzel nem függ össze, még talán annyit vettem észre, hogy a gáz reakcio megváltozik és egy fél gáz 85%-nak felel meg inkább.
2021. dec. 24. 22:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Helyedben magasabb fordulaton hasznalnam.

Volt pdtdi-m 6 sebesseges 86kw, varosban 3asnal nagyobb sebessegbe nem valtottam es ugy mentem 50et majd 3000 fordulton. Nem volt problemam a kokszolodassal sem es a fogyasztas sem volt magasabb. Nyaron 5.5 stabilan telen 6.5 stabilan. Amikor bejött a -15 akkor felment 7.5 re :-D

2021. dec. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,egyik ismerősöm mondott egy (talán) okosat. Előfordulhat ,hogy a dpf regenerálás miatt van ez? Utána néztem és elméletileg a gyakoriság stimmel és a jelenségek is megegyeznek.
2022. jan. 20. 00:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, pdf miatt is lehet, illetve a meghalni készülö egr szelep is okozhat ilyet.
2022. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!