Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó visszavétellel kapcsolatb...

Autó visszavétellel kapcsolatban kérdeznék?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Eléggé más-más válaszokat találtam a kérdésemmel kapcsolatban.

Eladtam egy ismerősnek az autómat részletfizetéssel üzemben tartóival.Igen tudom életem legnagyobb hülyeségét csináltam sajnos.

500.000ft-ban állapodtunk meg 2 tanúval írtunk is egy szerződést.

Ebből én eddig 100.000ft-ot láttam viszont december 31-ig ki kellene fizetnie az egészet.

Vissza szeretném venni tőle az autót.Mivel én vagyok a tulajdonos ezt törvény szerint meg is tehetem a 100.000ft-ot is vissza adom neki.

A 2 fő kérdésem:

1.Ebben az esetben amit ez idő alatt ő megjavított az autón annak az összegét ő követelheti tőlem?

2.Mivel vissza kell íratnom azt autót a nevemre annak milyen költsége volna?Ha egyből bontóba adnám akkor is kell új forgalmi?

Arra is gondoltam egy ügyvédi konzultációval kellene ezt megoldanom.

Köszönöm ha elolvastad.



2021. dec. 25. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"1.Ebben az esetben amit ez idő alatt ő megjavított az autón annak az összegét ő követelheti tőlem?"


Nem követelhet semmi ilyesmit.


"2.Mivel vissza kell íratnom azt autót a nevemre annak milyen költsége volna?"


Ha üzembentartóival adtad oda neki, akkor a kocsi továbbra is a tied, az üzembentartóit kell megszüntetni, menj be ocsmányirodába és kérdezz rá. Valszeg kapsz új forgalmit 5-10k huf ha jól emlékszem, de lehet ingyen megoldják.


"Ha egyből bontóba adnám akkor is kell új forgalmi?"

Ezt nem tudom, szerintem nem, szerintem elég csak a törzskönyv.


"Arra is gondoltam egy ügyvédi konzultációval kellene ezt megoldanom."


Ha úgy érzed hajrá, de annyiba fog kerülni hogy lehet jobban járnál ha átíratnád a patkány nevére.

2021. dec. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.
2021. dec. 25. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez se teljesen így van. Mindenért lehet perelni, még azért is, amit ő ráköltött. Hosszú hosszú évek (a per). És NEM ér meg annyit.

Millió alatt nem ügyvédezünk. Max jogtanácsért fordulj hozzá.

Van erre megoldás ami 1 perc alatt megoldja a vitás kérdést, de csak december 31. után.

2021. dec. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak ahhoz egyrészt bizonyítani kéne hogy ő tényleg ráköltötte, másrészt üzembentartóinál automatikusan bukja a lehetőséget hogy pereljen, lévén az üzembentartónak kutya kötelessége ugyan abban az állapotban tartani a kocsit ahogy kapta.
2021. dec. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha most oda megyek hozzá elhozom a kocsit vissza kapja a 100 ezrét megtehetem ezt simán?
2021. dec. 25. 14:58
 6/8 anonim ***** válasza:

"Arra is gondoltam egy ügyvédi konzultációval kellene ezt megoldanom."


Mindenképp ügyvéddel beszélj mielőtt bármit is csinálsz. Ha az autó nincsnagyon rossz állapotba akkor ne add le bontóba hanem add el olcsón hirdesd meg alkatrésznek ha vannak bajai és ennyi.

2021. dec. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

Ha odaadja 100 ezerért akkor megteheted simán.

Ha azt mondja, hogy felejtsd el akkor mit csinálsz?

Nála a forgalmi, nála a kulcs. Törzskönyv legalább nálad van?

Az biztos, hogy rendőrségre kerül az ügy akkor ne kamuzz.

Mondd el, hogy mi történt, mert a hatóság félrevezetése is bűncselekmény.

2021. dec. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Törzskönyv nálam van igen.Természetesen én arra törekszem békésen megoldjuk.Legjobb lenne ha fizetne persze
2021. dec. 25. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!