Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes olyan autóval foglalko...

Érdemes olyan autóval foglalkozni (szép esztétikai állapot, elvileg műszakilag oké), amibe már belepakoltak 400.000 kilométert?

Figyelt kérdés
Nissan Note 2007-ből, 700-ért.

2022. jan. 2. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Nem belepakoltak, hanem mentek vele!

Egyébként ilyen autót megvenni csak annak érdemes, akinek vagy az autószerelés a hobbija, vagy nagyon jó haverja a szerelö.

2022. jan. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért az sem mindegy, hogyan került bele ennyi (bár a Note nem egy tipikus pályázós autó, de biztos van, aki ilyet használ), és még mindig tartja magát a mondás, hogy állapotot veszünk. Előbb vennék meg egy 400 ezret pályán futott autót, mint egy olyat, amit 150 ezret csak városban használtak
2022. jan. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:
100%

"szép esztétikai állapot"

Csak felülről, vagy alulról nézve is. Csavarhúzóval megpiszkálva is? Vagyis a nem látható helyeken erősen rozsdásodik vagy sem?

"már belepakoltak 400.000 kilométert"

Nem mindegy milyen motor. A motornak olyan alkatrészei vannak, amik elhasználódnak és drága a javításuk? Injektorok, turbó, kettős tömegű, bonyolult szelepvezérlés? Vagy néhány darab vas és könnyen cserélhető, nem túl drága gyujtás és szenzor alkatrészek? A kompressziója rendben van?

Bontanak elég sok karambolos példányt?

"Érdemes olyan autóval foglalkozni ...?"

A fenti dolgok adják meg a választ.

2022. jan. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Mentek vele, igen, igen…
2022. jan. 2. 09:17
 5/7 crudy ***** válasza:
68%
Én már szemrebbenés nélkül vennék meg egy ilyen autót, ha átnéztem és jó. Való igaz, én szerelem az autóimat és van kedvezményem, ez tényleg sokat segít.
2022. jan. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Az hogy esztétikailag szép csak egy dolog. 400 ezer Km azért érdemes meggondolni, nyilván mentek vele használták stb... De ott a többi kérdés. Rohadni mennyire rohad alul? ezt érdemes alaposan átnézni mert simán lehetnek kis rejtett zúgok ahol a fém el van tűnve, lehet persze patika állapotban ettől függetlenüól de itt a rejtett pontokat kell figyelni. Az hogy van rajta műszaki megint csak egy dolog, kérdés mennyi van még hátre, meg lehet akkor amikor vizsgázott még jó volt az autó. De mindegy is.


Aztán korábbi szervizekről mit lehet tudni? erre érdemes rákérdezni és kérni valami papírt ezekről, nem muszáj vezetett szervízkönyv elég ha számlák vannak a korábbi dolgokról, javítás, olajcserék stb... Ha ennyit mentek vele akkor nagy esély van arra hogy normálisan karban is van tartva az autó, de lehet így is pár dolog ami már csere érett vagy idővel az lesz.


Oké hogy esztétikailag szép, de a többi az még kérdéses. Persze én a helyedben ha tényleg tetszik az autó és tényleg jó is az autó mindenképp elvinném egy átvizsgálásra.


Meg nem ártana ügyfélkapun nézni egy előéletet, de legjobb lenne carverticalon is ugyan ezt megtenni igaz hogy fizetős de szerintem az a pár ezer Ft megér annyit hogy megtudd az autó előéletét mik történtek vele, esetleg baleset stb...

2022. jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. jan. 2. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!