Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire költséges fenntartani...

Mennyire költséges fenntartani egy 2.2 JTS motorral szerelt Aℓfa Romeót?

Figyelt kérdés

Gondolok itt elsősorban 159-esre, v Brerára. Éves szinten, a kopó alkatrészeken kívül.

🚗



2022. jan. 23. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Éves szinten... nos ezt pont max a kopó alkatrészekkel lehet max számolni, hisz ha valami elromlik azzal az ember nem kalkulál fixen, az csak jön.

Lehet egyik évben semmi baja nem lesz a következőben meg több komolyabb is.

2022. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, értem,amit mondasz. Itt elsősorban az lenne érdekes, ha olyanok írnának,akik együtt éltek egy ilyen típusú autóval & megtudnák osztani a tapasztalataikat, h mi romlott el a gépen, stb.
2022. jan. 23. 21:24
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Ilyen tekintetben szerintem itt nézz körbe, lehet lesznek szerintem beszámolók.

2022. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A Twin Spark motorok kényesebbek az átlagnál, sokkal több törődésre és nagyon igényes tulajdonosokra van szüksége ezeknek az autóknak. Ha mindent időben megkap 10 ezrenként olajcsere, szervízt nem csak akkor lát, ha már-már karácsonyfaégőt meghazudtoló színekben pompázik a műszerfal a hibajelző lámpáktól, hanem akkor is elviszed átnézetni, ha az autónak semmi baja nincsen, továbbá az előélete, ami még lényeges. Külföldről jöttet messziről kerüld. Persze ez az én véleményem, mindjart jön néhány balek, aki megmagyarázza, hogy azanyámjóistenit hat külföldön milyen jó utak vannak, meg ott ékszerdobozban tartják az autókat, meg elhiszi, hogy vak embertől vette németBű', aki hétvégente templomba járni használta az autót. Voltatok mar Romániában? Koca belefial öcsém, akkora gödrök vannak ott! Milyen jó utakról beszélünk? Amúgy az osztrák, német, olasz meg isten tudja honnan hozzák a leharcolt rozsdaboglyákat, külföldi tulajok sem hülyék. Örülnek, hoyg megszabadulnak a kocsitól, mert annyia gond vele, magyarnak lepasszoljak, jó lesz az, hülye úgyis megveszi. Aztan meg lelakottabb, még elhanyagoltabb lesz , utana megy a Románoknak a kertbe fotózkodni. Na de visszatérve, akárki akármit mond, igenis jobban kell figyelni egy Alfa Romeóra, mint egy másabb márkára. Suzukit Töki elhanyagolod, ugyanugy menni fog. Félmotorral is kivisz a világbol. Na egy alfánál nincs ilyen, ha nem kapja meg a törődést, akkor igen megbosszulja magát, álmod rémálommá változik és egy pénztemető lesz. Újkorukban sem voltak olyan jó autók, nem hogy 10-20 évesen.


Legyen lóvéd. Vagy igényes tulaja leszel az autónak, vagy nem. Vagy fenn tudod tartani, vagy nem. Ezeket az autókat általában szerelemből, hobbiból veszik, semmiképpen sem azért, mert ez megéri. Amúgy az Alfás közösség valami hihetetlen példaértékű, és eszméletlen jó közzéjük tartozni, volt Alfám, vagyis nem nekem, hanem exbarátnőmnek. Nekem Rover 75 a hobbiautóm.


Figyelj arra, hogy egy jót fogjál ki, de csak akkor vedd meg, ha fenn fogod tudni tartani, állapotát meg fogod tudni őrízni, mert ha nem így lesz, eladni sem fogod tudni, vannak alfák, amiket évekig hírdetnek + megbossulja magát. Gondold meg. Gondolkozz megéri e Neked! Mellette azért legyen egy átlagos autód!

2022. jan. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Filléres. Amit szervizre költesz bőven megspórolod az üzemanyagon, ugyanis szervízben viszonylag keveset fogyaszt.
2022. jan. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. A 159-nek is vannak tipusproblémái, ha motorokat kene nézni, akkor az 1.75 TBI (?) motorokat mondjak a legjobbaknak, persze ezek ritkább motorok, es drágábbak is, mint pl. A 2.2.

Én, ha mindenkeppen ebből kellene valasztani, egy 1.75 TBI benzinmotorosat választanék. De ha nincs elhanyagolva, ahogy 4. Valaszomban írtam, akkor esetleg belefer egy 2.2 is.


Bera már egy sportosabb típus. Család szűkösen fér el benne. Jól viszi azt a kis kasztnit amúgy a motor. Ez meg a forma es az egyediségét miatt draga

2022. jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat🙂


#4 Neked külön köszönet,amiért ilyen részletesen kifejtetted a véleményed a témával kapcsolatban🙂


Igen, azt hallottam/olvastam, h az 1.8 (1.75) TBI az igazi..sajnos az most az anyagiak miatt kiesik. Gondolkodtam az 1.9 JTD-n, azt még egy megbízható motornak mondják, de mivel leginkább rövidtávokra használnám az autót, így azt elvetettem, meg amúgy sem nagyon akarnék már dízelt..


Ja,igen, azt még nem mondtam, h nagyjából 2 millió Ft.- lenne rá a keret, ahogy néztem az most a kínálat ~közepe..

2022. jan. 25. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!