Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha megyei éves matricát nem...

Ha megyei éves matricát nem januárban vásárol az ember, akkor az következő év január 31-ig érvényes minden esetben, vagy 365 napig?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, de nem bírom kisilabizálni egyértelműen a leírásból:

[link]

Itt azt írja: "Amennyiben a vásárlás napját jelöli meg kezdőnapnak, úgy az érvényesség kezdete az e-matrica megvásárlásának időpontja."

De azt nem írja hogy akkor ez most minden esetben következő év (azaz jelen esetben 2023) január 31-én jár le, vagy pedig az egy év időtartam az 365 nap, tehát ha mondjuk április 1-jén venném, akkor 2023. április 1-jén jár-e le, vagy ugyanúgy 2023. január 31-én?

Köszönöm előre is.



2022. febr. 10. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy jan. 31.- én jár le akármikor veszi az ember.
2022. febr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pedig írja.

Éves országos autópálya matrica:

Ez az éves matrica Magyarország összes fizetős útszakaszára érvényes. Érvényes a tárgyév első napjától a tárgyévet követő év január 31. napjának 24 órájáig. Érvényességi időtartamon belüli vásárlás esetén a vásárlás időpontjától biztosított az úthasználati jogosultság. (Decemberi elővásárlásban megvásárolt éves országos e-matrica következő év január 01-től érvényes.)

2022. febr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze most látom hogy te megyei éveset keresel, de az is addig jó.

Le van írva .

2022. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A megyei matrica mindig köv. év jan.31-ig érvényes. Magyarul: novemberben sokkal kevesebb értelme van megvenni, mint januárban.
2022. febr. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!