Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehetséges hogy sok...

Hogyan lehetséges hogy sok új/mai autót még a mai napig is alapból Halogén izzókkal szerelnek?

Figyelt kérdés

Szerintetek hogyan lehetséges ez? És még veszik is.

Ennyire nincs igény a modern technikára?

Ugyebár kb mindenkinél elérhető feláras opcióként legalább Xenon de inkább LED es fényszóró,menetfény stb. ám mégis tele az út ezekkel a ‘h*gy sárga’ fényszórós új autókkal.

Pl. Passat B8, Golfok 7 8 stb. Audi, 1,2 3as BMW stb(itt még az ikonikus karika sincs halogénnél)

És mégcsak nem is kis városi autók, de nemhogy a főfényszóró , de még a menetfény sem LED bennük (alapból)


Ugyebár van sok ‘luxus’ autó ahol ezek alapok,de hogyhogy nem minden új autóban alap?, és milyen indulatból spórolja le valaki egy új autón ezt a filléres opciót?

Szerintetek?



2022. febr. 13. 15:25
A kérdező szavazást indított:
Szerintem felesleges
Szerintem alapfelszerelés része kéne hogy legyen
Kifejtem lent
12 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Mert a gyártók lehúzósak, míg a toyota a 90es években alapban adta elol hatul az elektromos ablakot, addig másoknál ma is extra. De még a gumiszőnyeg is lassan.

Inkább értelmes extrákra költenek, nem arra h a szomszédnak tetszen a modern ledes világítás

Te se magadnak veszed a kocsit, hanem a külvilágnak.

2022. febr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

A Xenon egy ótvar hulladék, ne is kerüljön semmibe. Azt is fel kéne koncolni, aki kitalálta, meg azt is, aki autóba rakja (tervező gyárilag, vagy hülyegyerek utólagosan egyaránt).


A LED fénye nehezen irányítható, nehéz egy LED izzó fényéből megfelelő vetítési képet kicsikarni.

2022. febr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Semmi baj nincs a halogénnel, teljesen jó.


A xenon tényleg baromság, nem is értem, hogy gondolhatták ezt a gyártók...

akkor már miért nem higanygőz vagy nátriumlámpa kerül bele? :D


A LED már jó, csak a gyártási költsége nagyon nagyon drága egy LED lámpának, búrával, fényirányítással együtt.

A halogén sokszorosan olcsóbb, és egy jól megtervezett halogén lámpával tökéletesen látsz a vaksötétben is.

2022. febr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mert tulajdonképpen az autógyártók az autón sokat nem nyernek, hanem az extrém túlárazott extrákon és márkaszervizeken élnek. Pl ha halogén alap, és a LED-ért eltudnak kérni plusz 800 ezer forintot, az szerintem többszáz százalékos profit.
2022. febr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mi a baj a hagyományos halogénnel?

Legalább nem égeti ki a szembejövők szemét.

Ezek az új LED meg lézer mátrix csodák eszméletlenül vakítanak, jobban mint a kínai xenonos 1.9 tádék.

2022. febr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Jesszusom, milyen hülye válaszok... Szidjátok a LED-et, holott ez az a technika végre, amivel lehet is látni rendesen éjszaka, nem félvakon mész.
2022. febr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Elhiszem hogy te látsz vele, csak a szembejövő nem lát semmit.

Ha felkúrom az offroad fényhidat én is látok mindent.

2022. febr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"Elhiszem hogy te látsz vele, csak a szembejövő nem lát semmit."

Hát akkor az a te bajod, ha nem látsz egy ilyennek szemben. Én látok.

2022. febr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Minél erősebb a fény, annál jobban vakítod a szembejövőt, egyszerű a matek. Ha nem lattok, akkor nem led kell, hanem szemüveg
2022. febr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%
A LED-et meg a Xenont már rég be kellet volna tiltani. Vakító, színben is más, gyakran a kresznek sem felel meg, az utólagos kontárkodásokról meg nem is beszélve. A menetfény meg szintén egy felesleges parasztvakítás, amit az emberek 80%-a nem tud használni, tehát semmi értelme, betiltanám azt is.
2022. febr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!