Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek melyik akkumulátor...

Kinek melyik akkumulátor tartott a leghosszabb ideig?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy EXIDE Premium 12V 72Ah akkut az autómba, elvileg jó márkának számít.

Kinek melyik bizonyult eddig a legjobbnak? Mennyit bírt?



2022. febr. 14. 16:10
A kérdező szavazást indított:
Exide
Varta
Bosch
Jász-Plasztik
Szupermarketes
Perion
ABS
Banner
Electric power
Yuasa
10 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Exide nagyon jó.


Enyém közel 6 éves, újkorába hibás generátorral 3 napig tudtam használni az autót persze csak a legszükségesebb fogyasztókkal.

Egyszer nem merült le, töltőn egyedül akkor volt amikor egyszer 30 percig egy invertert kötöttem rá és arról üzemeltettem egy keringető szivattyút és ennyi. Azóta is működik az autóba és napi szinten használom.


Árban nem olcsó az tény, de nekem bevált és van pár ismerősöm akik használják és eddig ők sem panaszkodtak.


Barátnőm autójába Electric power van. Az volt benne amikor megvettük, az autót tavaly vettük ilyenkor előző tulaj 2020 ba vette bele az akkut. Eddig nem volt vele baj, túl sokat nem tudok mondani róla. Annyit beszéltünk a barátnőmmel hogy ameddig bírja addig marad aztán veszünk bele jobbat mivel mégis napi használós autó éssok a rövidtáv. Most így télen 2 hetente ráraktam egy napot töltőre csepptöltéssel biztos ami biztos alapon.


Banner, Bosch mindkettő jó.


VARTA jó de sokkal rövidebb az élettartama 2-3 év után szeretnek behalni vagy nagyon legyengülnek. Varta az inkább más akkumulátorok gyártásáabn jó, indítóakku gyártás nem igazán megy nekik.

2022. febr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bosch. 5-7 évente kell cserélnem, ami szerintem meglepően hosszú idő.
2022. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
power-márkájú lassan 9-éve teszi a dolgát.
2022. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Úgy látom nagyon lepontozták az első válaszadót, kifejtenétek, hogy miért?

#3 Nem semmi, nekem most az ment ki, 2 éves volt... :(

2022. febr. 14. 18:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk az sem mindegy, hogy mennyire van jó állapotban az autó. Amelyik pöccre indul az minimálisan terheli csak az akkumulátort, így elegendő lehet egy olcsóbb is bele.
2022. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Bosch S5 Silvert (nem az áruházi, relatív olcsó S3-ast!) 9 év elteltével, múlt ősszel cseréltem egy elég jól felszerelt dízel autóban.

Most én is egy Exide Premium 77Ah-st vettem. Még csak pár hónapos. Majd hosszú távon kiderül mennyit bír.

2022. febr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Mindig a gyári, amit a gyárban beletettek újonnan, az tart a legtovább. Utána mindegyik kuka 3-4 évente, persze ez kilómétertől is függ.

Meg ahogy előttem is írták, az autó műszaki állapota is sokat számít.

2022. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Nekem a gyári Varta volt , 3 évet alig bírt ki.

De a varta a kamionokba is szarul teljesített, 1.5 évet talán bírt.

De az Exide az 8 évet tudott a kisautóba, a kamionokban is azok voltak a legjobbak.

Banner is egy kalap szar.

2022. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1-eshez

Az sem mindegy hany Ah-s volt az akksi!

2022. febr. 15. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2004-es 1.6 B.focus német import.Úgy vettem, hogy VARTA volt benne, nem tom mennyi idős.Napi használat ,főleg városban, "csillaggarázs". Most kellet kicserélni,több mint 5 év után!
2022. febr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!