Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez igaz az új autók teljesítmé...

Ez igaz az új autók teljesítményre?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam hogy egy új autó kb 5000 km után tudja leadni a full teljesítményét (LE).

2022. márc. 5. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Le tudná adni hamarabb is, csak a bejáratós időszakban szándékosan le van korlátozva (ez egyébként lényegében 30+ éve is így volt, csak akkor még nem oldotta meg az elektronika, hanem neked kellett rá figyelni hogy ne hajtsd nagyon az első pár ezer kilométeren)
2022. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha jó anyagból van a motor is, akkor több idő és km kell neki össze kopni.
2022. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem vettem észre, hogy az elején bármit is korlátozott volna az elektronika. Igaz 0 km-esen nem is mertem nagyon padlózni a gázpedált. Annak ellenére sem, hogy mikor átvettem akkor azt mondták, hogy nem kell az elején sem különösebben kímélni, használjam ugyanúgy mint máskor, csak egy köztes olajcserét javasolnak pár ezer km után.
2022. márc. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos autók korlátozzák (pl. BMW) míg mások nem (pl. Lada).
2022. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Pár évet lehúztam Győrben az audi motorfejlesztő üzemében. A járatópadon a 0 perces motorok minden értéket hoztak azonnal. Még a teljesítményt is. Bizony. Sőt, voltak olyan V8 tfsi-k amik 6-9LE-vel többet is tudtak a kelletétől.

Ti ezt a sok hülyeséget magatoktól találjátok ki, vagy segít valaki benne?

2022. márc. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom fölös járatni a kocsikat már jó ideje, amúgyis összeszerelés előtt a motort meghajtják, hogy kiderüljön van-e bibi vele, magas fordulaton, de ezek szerint az utolsó ezt meg is tudja erősíteni/cáfolni.
2022. márc. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a bejáratás dolog egy régi beidegződés. Valójában már nincs szükség rá. Ettől függetlenül előfordulhat, hogy egy motor 10 ezer km után erősebb lesz, mint 0 kilóméteresen, miután rendesen bejáratódott. Turbós motoroknál pedig nem ritka, hogy alapból jóval erősebbek, mint a megadott teljesítmény, ez a magyarázat a győri példára.
2022. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!