Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor lesznek repülő autók?

Mikor lesznek repülő autók?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy lesznek,de hogy mikor azt nem.
2022. márc. 7. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Remélem, sokára.

Ismerve a mostani közlekedési morált, súlyos népességcsökkenéshez vezetne meglétük.

Ütközés esetén még csak megkérdeni sem tudná egymástól a két felelőtlen: "miért pont erre jöttél"?

2022. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Hamar végeztél a tízóraival?
2022. márc. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2 Nem járok iskolába. Mar felnőtt vagyok.
2022. márc. 7. 11:02
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem vagy soha, vagy bőven a mi életünk után. Egyszerűen túl bonyolult lenne a jelenlegi légterekkel összeegyeztetni, biztonságossá tenni, amíg nem tud 100%-osan automatizált lenni minden. Ahhoz meg iszonyatos mennyiségű pénzt kéne egyéni meg minden szinten beletolni, jelenleg szerintem nem érné meg. Jelenleg 2 dimenzióban sem tudjuk értelmesen megoldani a járművek automatizációját. Ami automatizáció van, az vagy kötött pályán van, vagy pedig fix városrészeken, ahol több tízmillió km-t mentek már ezek a kocsik és az adatbázisban szerepel minden egyes úthiba és kavics az út szélén. Repülőknél sem robotpilóta vezet felszállás előttől leszállás utánig. Kell a pilóták inputja és a leszállás csak a legritkább esetekben automatikus, külön reptéri infrastruktúra kell, valamint a repülőnek is alkalmasnak kell lennie. Ez eszméletlen sok pénz és erőforrás, amíg ide eljutott a repülés. Nyilván ezek egyre olcsóbbak és elérhetőbbek lesznek, de te mondjuk hajlandó lennél 4 millió forint helyett 400 milliót kifizetni egy Dacia Loganre? Csak azért, mert repül? Na ugye hogy nem.

És még ha minden automatikus, karbantartás emberi feladat, emberek meg hibáznak néha. Egy lepottyanó kocsi meg jelentős anyagi és személyi sérülést tud okozni, emiatt biztosan erőteljes lobbi lesz ilyen közlekedés elterjesztése ellen.


Ez nem a hálivúd, hanem a valóság.

2022. márc. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Rosszul tudod, mert soha nem lesznek.
2022. márc. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Már vannak repülő autók, elég régóta. Helikopternek hívják őket. Ha nem jó az autó, veszel egy helikoptert, és már el is van intézve.
2022. márc. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
5 akkor miért írják hogy elkezdődött a sorozatgyártás,és már youtube videók is vannak róla?
2022. márc. 7. 17:13
 8/13 anonim ***** válasza:

#7


1) nagyon sok mindent írtak már az internet története során, ami kamu volt, vagy sose lett belőle végül semmi

2) mutatsz ilyen írást meg videót?

2022. márc. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
2022. márc. 7. 18:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja hogy te erre gondoltál? Ilyen már van egy évtizede (például Terrafugia Transfusion), de ugyanúgy kell hozzá PPL, mintha Cessnát akarnál vezetni. Egy PPL 2 millió forintnál indul, és ez még az olcsó kategória, nyugatabbra sokkal drágább a megszerzése. Ez csak a nagyon gazdag emberek játékszere lesz. Ez tk. egy repülő, amit közúton is vezethetsz. 300 ezer dollártól indulnak ezek (kb 110 millió forint). Sose lesz olyan, mint mondjuk a Vissza a jövőbe vagy egyéb hasonló filmekben (pl Blade Runner), hogy mindenki ilyenekkel jár-kel. Én azt hittem, ilyesmire gondolsz, mivel nem igazán fejtetted ki a kérdésed.
2022. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!