Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok...

Milyen autót ajánlanátok oktatóautónak 1,5-2M Ft-ig?

Figyelt kérdés
Oktatóautónak kellene. Dízel üzemű tanulóbarátabb, és fogyasztás tekintetében előnyösebb lenne, de érdekelne benzines tipus is. Lehetőleg kisebb méretű és átláthatóságú autó lenne a cél, illetve feltétel, hogy legalább 5 ajtós legyen, hagyományos H váltóval. Tapasztalatokat, ötleteket, tanácsokat előre is köszönöm!

2022. márc. 14. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

csak suzuki az bírja a sok debilt

nem dizel, benzint tessék venni

2022. márc. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 BöhömÁkos válasza:
84%
Oktató autónak érdemesebb lenne benzinest venni szerintem.
2022. márc. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2022. márc. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2022. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Oktatóautónak benzinest vegyél mindenképp, hogy a tanuló normálisan megtanulja a kuplungkezelést...

Bátyám is ezzel nagyon megszívte, mert az dízelen tanult, és az oktatója azt nevelte belé, hogy egyáltalán nem, vagy csak nagyon kevés gázt kell adni elinduláskor.

Mivel nekünk meg benzines autónk volt kevés nyomatékkal, nagyon sok kellemetlen helyzete volt ebből.

2022. márc. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nekem volt már egy benzines, és két dizel oktatóautóm. Az első egy Ignis volt, a másik kettő Fiesta 1.4 TDCI. A Suzukival jobban meg voltam elégedve műszaki szempontból, persze a fogyasztás tekintetében nem.


5# Nekem az az első, hogy elmagyarázom a tanulónak, hogy egyáltalán mit csinál a tengelykapcsoló. Sosem tanítottam ilyet, hogy alapjáratból induljon el, forgalomban sem alapjáratozunk. Fontos a gázkeresés ismerete. Persze hagyom, hogy próbálja ki, hogy meg lehet mozdítani az autót alapjáratból is, benzinest egy kicsit nehezebb nyilván.


Köszönöm a válaszokat mégegyszer!

2022. márc. 20. 19:35
 7/11 anonim ***** válasza:

"benzinest egy kicsit nehezebb nyilván."

meglehetősen mivel azonnal lefullad xd max egy 2 literes v6 nem

2022. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért mutatom meg nekik, hogy megtanulják lassan engedni a kuplungot... Nem kell oda 2.0 V6, (persze neked lehet igen) elég egy 1.6-os Sedan Suzuki is, 3-4 másodperc és lendületbe van az autó.
2022. márc. 21. 10:33
 9/11 anonim ***** válasza:

mi az hogy nekem igen?

1.3 as suzukim van LOL

2022. márc. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy neked igen, hanem azt hogy "neked lehet igen" :) Mivel írtad, hogy azonnal lefullad... csak feltételes módban írtam! Sok balesetmentes km-t a Suzukival! :)
2022. márc. 21. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!