Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Személyautón cseréltettem...

Személyautón cseréltettem első kerékcsapágyat. Kell vigyem utána futóművet beállítatni?

Figyelt kérdés
Bal első kerékcsapágy cserét csinált az autószerelő (nem futóművesnél csináltattam, mert mást is javított rajta). Beállította vajon csere után a futóművemet? 120-nál vmi rezonálást érzek ami eddig nem volt.
2008. dec. 17. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem kell, a gyakorlatban viszont minden futóművön végzett munka után el szokás vinni beállíttatni. Időnként (mondjuk műszaki vizsga előtt) akkor is el kell vinni, ha semmit sem szereltek rajta, mert egy-egy padkázás vagy keményebben vett kátyú is képes kissé elállítani a futóművet (a futóműjavítás gyakorisága pedig olyan, hogy ezzel nagyjából egybe is esik). Futóműállítás után pedig a gumisnál sem árt egy látogatást tenni, mert a kiegyensúlyozatlan gumik nem tesznek jót a futóműnek.
2008. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, beállíttatom+gumi.
2008. dec. 17. 13:47
 3/3 A kérdező kommentje:
ja és nemcsak gyors volt, hanem szakszerű is...:-) Köszi!
2008. dec. 17. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!