Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a helyzet a motorfelújító...

Mi a helyzet a motorfelújító adalékkal? Használ?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom motorolajhoz kell betölteni, Amerikai csodaszer, és drága. 92-es 1.4-es benzines Astrám van, már eszi az motorolajat, és hát nem 1 erőgép...viszont meg akarom tartani, és emiatt kéne vmi jó kis anyag.
2008. dec. 17. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Csodára nem képes. Nem tudom, hány km van már a motorban, de a kopott fémfelületet nem tudja "felhizlalni". Általánosságban 150-200 ezer km után lehet elmondani, hogy gyakorlatilag akármit töltesz a motorba, akkor is enni fogja az olajat és nem lesz sem sűrítése. Én nem tölteném bele, mert nem tudhatod, mit tartalmaz (ha jó minőségű, magas fokon adalékolt olajat használsz, abban vagy fel sem oldódik, vagy kicsap valami más fontos adalékot) és a kopott olajlehúzó gyűrű miatt el is éghet a motorban - akkor meg végképp nem tudhatod, mennyi kormot hagy maga után. Sajnos igazi megoldást csak a költséges motorfelújítás hoz.
2008. dec. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
92%
Van egy, ami használ, a motorfelújító adalékok közé szokták sorolni, de ez inkább motor állagmegörző adalék, tehát a használata után nem kopik a motor. Ez a prolong. Én azt tapasztaltam (200000 km volt a motorban, amikor beleraktam és azóta 60000 km-t mentem vele), hogy a motorolaj hőfokom jó 10-15 fokkal alacsonyabb a szokásosnál, és az átlagfogyasztásom fél literrel kevesebb. Az olajhőfok csökkenése azt jelenti, hogy kisebb az olaj (és ezáltal a motoré is) surlódása, egyértelműen jobb a kenés és (elvileg) nem kopik a motor. A fogyasztás csökkenés önmagáért beszél, bár én nem emiatt raktam bele. Elvileg a hidegindítás is könnyebbé vált, de én ezt nem tapasztaltam, mert addig is könnyen indult (Audi A6 2,5 TDI, 185Le, 400NM). Csak ajánlani tudom. Van tapasztalatom az Engine Restorerrel is, ezt a régebbi audimba raktam (Audi Coupe 2,2i), ezt tényleg motorfelújító adalékként árulják, de nekem nem ért semmit, ugyanúgy ette az olajat. A megoldás a sűrűbb 20W50-es olaj volt... Szerintem a motorfelújító adalék csak pénzkidobás.
2009. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Az elöttem szolonak,ez egy marhaság ne hari!


A kérdésre:Egy két napig hatásos lehet a motorfelujito folyadék,de tovább nem igazán.

A kopott alkatrészt nem helyettesitheti holmi lötty,csak a felujitás.

2009. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Általában a "motorfelújító" (csodaszar) adalékok már nem segítenek a kopott motoron, de viszont, hogy ezt megelőzzük érdemes jó minőségű motorolajat, esetleg surlódáscsökkentő adalékokat alkalmazni.
2009. jan. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
40%

Annak aki azt írta nekem: "Az elöttem szolonak,ez egy marhaság ne hari!"


Mi a marhaság, nagytudású? Ez tapasztalat, nem mellébeszélés. Az marhaság amit te írtál, mármint, hogy egy-két napig hatásos. Autószerelőmnél ott volt egy tesztszerkezet, amivel meg lehetett nézni az olaj (meg a prolong, és prolonggal kezelt olaj) kenését, úgy, hogy egy erőkarral meg lehetett állítani egy görgőt. Ha prolonggal, vagy azzal kevert olajjal néztük, nem tudtuk megállítani, sima olajnál igen. Beleraktuk a prolongot a szerelő kocsijának a motorjába, és 20000 km után megnéztük, hogy mit csinál, és az erőkarral ugyanúgy nem tudtuk megállítani a görgőt. Tehát prolonggal sokkal jobb a kenés. Ez egyértelmű bizonyíték. Előbb indokold meg amit mondasz, aztán írj valamit okostojás.

2009. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A motorolaj alapolaj és adalékok kényes egyensúlyából áll, amit nem jó felborítani egy utólag beletöltött adalékkal. Lehet, hogy a termék, ígéretéhez híven, eltömíti a kopás okozta mikroréseket a henger falán, de vajon megmarad-e így az olaj megfelelő hőelvezető képessége? Az olajnak a kenésen kívül hűtenie, tisztítania kell, és védenie a korrózió ellen, az adalékok egyensúlyának megbontása pedig ezen funkciók valamelyikének vagy akár többnek is a sérülésével járhat.
2009. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Felület nemesítő hatása van!!!Szó sincs kenésjavításról, meg egyéb hülyeségekről!Ha két felület könnyebben siklik egymáson, kevesebb erőt igényel, kevesebb hőt fejleszt, télen ez az anyag miatt a hideg olaj késedelme miatt nincs kopás...Kevesebbet fogyaszthat és halkabb lehet!!!Még ha régi a hozzászólás, akkor is:))
2010. okt. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Combi27 ***** válasza:
50%
Ha a motor kopott ott ilyen dolgok nem segítenek, hiszen semmi nem építi vissza a lekopott fémet.Ha ez lehetséges lenne, akkor gondoljátok el: ha többször használtok ilyen adalékot ami visszaépíti a fémet, akkor előbb utóbb besül a dugattyú....A Prolonggal kapcsolatban megfordult valakinek a fejében hogyha ilyen jó, akkor eleve miért nem keverik bele az olajokba?
2011. júl. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
A RESTORE mit épít, mit nem hangol, nem tudom, kb. 20 éve volt egy MAZDA 123-am. Úgy 100 000 körül elkezdte zabálni az olaját (1 liter / 1000 km) Ekkor találtam – próba szerencse – alapon ezt az adalékot. Beállt 1-2 literre 10 000 kilóméterenként. Nálam futott még vagy 60 000 km-t. Azóta használom minden autómhoz. Most egy VW BORÁM van (106 000 km) 30 000 ként cserélem az olaját max. 1 liter utántöltéssel. Az alapjárat 0.7 – 0.6 liter / óra.
2014. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Bocs! MAZDA 323
2014. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!