Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol folyhat be a motorolaj a...

Hol folyhat be a motorolaj a motorba?

Figyelt kérdés

Van egy 30+-os járgányom, nagyon ette az olajat, de cserébe könnyen indult max 1-2 nap állás után. Sokszor van, hogy akár hetekig nem használom, olyankor csak befújásra indult és nagyon füstölt kéken.

A nagy olajfogyasztás oka az, ugyan már az előző tulaj által nemrég lecserélt, de szerelési hiba miatt szétégett és elöregedett szelepszárszimeringek. A kipufogó oldalra is szívó oldalra valót raktak...

Mindegy én lecseréltem őket, kapott természetesen új hengerfejtömítést is.

Azóta megszűnt a rángatás, dadogás és az olajfogyasztás is. Vagyis eszi az olajat, de csak annyira, hogy ha cserekor maxra töltöm, akkor a következő cserénél minimum közelében lesz.(10 ezer km)

A lényeg, hogy 1-2 nap állás után könnyen, füstölés nélkül indul, de pl most 1,5 hét után kissé nehézkesen indult, eleinte 2 hengerrel és hatalmas füst köpzepette.. Jófajta kék füsttel🚗💨

Ahogy járt egy kicsit, kb 15 másodperc alatt abba is hagytaa füstölést és meg is lett, szépen sorban az összes henger.🤷‍♂️

Ez mitől lehet? Már közvetlenül a szelepszárszimeringek cseréje után is ezt csinálta.



#kék #füst #Olajfogyasztá #Figyelek, ne lássa senki, mikor több hetes állás után indítom, mert azt hiszik hogy xarrá van kopva
2022. ápr. 6. 14:53
 1/3 A kérdező kommentje:

Azért ennyien ne válaszoljatok...

Én a szelepvezetőkre gondoltam, de létezik az, hogy 2 hét alatt tönkretette a rossz szelepvezető a szelepszárszimeringeket?

2022. ápr. 7. 16:43
 2/3 krwkco ***** válasza:

"létezik az, hogy 2 hét alatt tönkretette a rossz szelepvezető a szelepszárszimeringeket?"

Vagy a hengerfejtömítés nem zár teljesen és hosszabb állás alatt beszivárog az olaj.

Ha a kipufogó szelepszár-szimmeringekkel lenne a baj, akkor az olajbetöltő sapkánál érezni lehetne, hogy a motor gázt nyom a szelepfedél alá. Ha a szívókkal, akkor meg gondolom, hogy megszívná a teret.

Egy darab folpackot az olajbetöltő nyílásra rögzítve ki lehetne próbálni.

2022. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nincs kartergáza és szép tiszta minden a szelepeknél, az olaj se koszolódik nagyon, szóval tuti nem jut kipufogógáz oda. Egyébként az olaj betöltő nyíl@s itt az olajteknőbe csatlakozik, de nem is ez a lényeg gondolom, az biztos hogy nincs vákum, se nyomás a motorban.

A hengerfejtömítés ugyan új, de síkolva nem lett a hengerfej, mivel csak a szelepszárszimeringek cseréje miatt vettem le, egyébként nem volt vele baj. Repedést sem találtam rajta.🤷‍♂️

2022. ápr. 7. 21:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!