Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat leon vásárlás előtt...

Zsozsika79 kérdése:

Seat leon vásárlás előtt álok, kérdés 1.6 mpi, 1.6 cr tdi vagy 1.9 pdtdi motorral melyik megbízható és hogy melyiket mennyi kilóméterrel érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 9. 12:48
1 2
 1/13 anonim válasza:

Attól függ melyik évjárat.

1.6 ideges elég egyszerű motor, főleg a régebbiek.

1.6 crtdi, ezt felejtsd el, de nagyon.Ha dízelt akarsz, akkor max az 1.9 pdtdi, bár a régebbiekben volt 1.9 tdi, ha azokból van megkímélt autó kevés km én olyat vennék.

De itt kérdéses még egyszer te milyen évjáratban keresgélsz.

2022. ápr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2008 tól szerintem
2022. ápr. 9. 13:02
 3/13 A kérdező kommentje:

[link]

valami ilyenre gondoltam

szerintetek?

2022. ápr. 9. 13:11
 4/13 anonim válasza:

Azonnal mennék és megvenném ha ilyet akarnék.

Nem azt kell nézni hogy valahol egy kicsivel kevesebb valahol meg több,de azért kitudja milyen lesz.Ha ez tetszik, elmész megnézed azt megveszed.

2022. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1.6 MPI egyszerű, mint a faék, de nyilván azt is meg lehet ölni (pl. a gyári 30 ezres olajcsere ciklus betartásával). Amire számítani kell, hogy menni nem nagyon akar, cserébe viszont elég sokat fogyaszt (művészet 8-9 liter alá vinni, városban 10-et is elkér). Az alapján érdemes választani, hogy kell-e a dízel, hogy sokat lesz-e pl. pályán használva, mert ott az 1.6 MPI már szenved, nagyon rövid a váltó 130-nál 4000 körül forog és ott is megeszik 8-9 litert.
2022. ápr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"1.6 crtdi, ezt felejtsd el, de nagyon.Ha dízelt akarsz, akkor max az 1.9 pdtdi, bár a régebbiekben volt 1.9 tdi, ha azokból van megkímélt autó kevés km én olyat vennék."

Okosnak akarsz tűnni, és butaságot mondasz.

A késői 1.9 PDTDI-k, azaz az euro 4-esek már nagyon problémásak. 200-250 ezer km-nél kikönyököl rajtuk a hajtókar, gyakorlatilag konstrukciós hibásak. Köze nincs már a legendás adagolós 1.9 TDI és euro 3-as PDTDI-khez.

Az 1.6 CRTDI gyakorlatilag a mára már szintén legendás 2.0 CRTDI blokkja, csak kisebb furattal. Baromi jó motor, sokan mondják 10 plusz év után, hogy még a PDTDI-től is problémamentesebb motorok ezek. Csak ajánlani tudom, 5 literes VEGYES fogyasztás, hosszú úton tudja a reális 4 literes fogyasztást. És jó hosszú végáttétele van, 140-él is csendben suhan, nem olyan, mint a régi MPI, hogy agyonpörgi magát és 10 litert bever autópályán.

2022. ápr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

6-os!

Jenőke nem tudsz olvasni?

Vagy szöveget értelmezni?

Oda van írva, ha már dízel akkor inkább az 1.9 pdtdi a másik dízelhez képest, DE a régebbi sima tdi sokkal jobb volt, de azok kicsit régebbi évjárat.

Na hess picsába anyukádnak segíteni,hogy előbb meglegyen a házimunkával.

2022. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jenőke bátyám. Nem látod, hogy 2008 utáni Leon érdekli? Nem pedig 2005 előtti?
2022. ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Jenőke!

De a válaszom még azelőtti mielőtt odaírta, mikori évjárat érdekli.

Mondtam én hogy nem megy a szövegértelmezés.

Gondolom suliba nem jártál sokat, ugye?

2022. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Koaxk Ábel ***** válasza:

Az 1.6 MPI-ről annyit, hogy van egy parás kollégám aki Skoda Octavia-t vett ilyen motorral, mondván, hogy az egyszerű mint a faék és probléma mentes! Én akkoriban mondtam neki, hogy annyi jó motorja van a VW-nek miért nem vesz egy turbó benzint, de ő olvasta, hogy ez a motor megölhetetlen és megbízható!


Ő egy németből behozott látszólag jó kocsit vett, de erre a motorra rálocsolt már közel 1 millát! Szegénynek szívom is a vérét, hogy nagyjából a megbízhatóság volt neki a legfontosabb szempont és pont az nincs meg!

Ennyiből simán fenn tudott volna tartani egy erősebb kocsit és még cseréb ez nem is megy!


Szóval mindenből is lehet xart kifogni!

Persze ettől függetlenül az 1.6MPI elvileg a legkevésbé problémás, de mégis van ellenpélda!

2022. ápr. 10. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!