Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetői módokat (eco, normal,...

Vezetői módokat (eco, normal, sport) megéri kérni autóba?

Figyelt kérdés

Ezeket van aki használja rendszeresen? El lehet érni az ecoval lényegesen kevesebb fogyasztást? Leginkább automata váltós autókhoz éri meg ilyesmiben gondolkodni nem?

Pl egy manuális váltós autóba amit 90%ban városban használnál kérnél bele?



#sport #normál #Eco #Vezetői profilok
2022. máj. 22. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Automatát el sem tudnék képzelni nélküle. Tekintve, hogy ha nincsenek módok, akkor gyakorlatilag a gyári konfigurációra vagy utalva váltásügyileg. Nem árt, ha az ember beletud nyúlni a viselkedésébe...
2022. máj. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

felesleges. A laborban pontosan beállították a váltót, és a nyúzópróbákon tapasztalt hibákat javítva tökéletes a váltó ezek nélkül is.


Az eco, normál tőled függ, a sport pedig a trafipaxveszélytől, pert ahhoz elég taposni...


Amúgy nem mindegy, hogy nyolcszáz, ezerötszáz, háromezer, vagy hétezer köbcentis a járgány.

2022. máj. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1000cm3
2022. máj. 22. 20:22
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Automatánál nagyon is. Nekem csak sport van benne pluszban, de lényeges a különbség
2022. máj. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De manuálisba?
2022. máj. 23. 08:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem van benne, de szerintem nem hiányozna, ha nem lenne. Szinte mindig normál módban használom, ecoban egyszer próbáltam, szörnyű volt, csak nyomom a gázt egyre jobban, de nem megy a kocsi, mintha valami rohadt nehéz dolgot vontatnék. Sportban meg kisebb gázadásra is jobban felpörög és megindul, meg a kormányzás lesz feszesebb. Aztán lehet más autókban jobbak ezek a módok, ez egy Toyota hibrid.
2022. máj. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Városi használatnál nincs lényegesebb különbség, viszont autópályán 0.5-1l között lehet spórolni az eco móddal.
2022. máj. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#5 Manuálisban tudtommal nincsenek vezetői mód. Mi értelme lenne?
2022. máj. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az autó amit rendelni szeretnék manuális és választható opció benne. A családban van egy manuális dacia duster abban is van ilyen lehetőség
2022. máj. 23. 21:48
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát az érdekes... Manuális váltónál mindent a sofőr szabályoz, tehát nem sok értelmét látom. Egyáltalán mit szabályoz? A gáz érzékenységét? Gondolom akkor elektronikus a gázpedál benne.
2022. máj. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!