Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon mennyi Forma...

Magyarországon mennyi Forma 1-es autó van?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy elvileg Miskolctapolcán az Avalon parkban van egy 2010-es Williams, de azonkívül tudtok még F1-es autóról idehaza?

Ha igen, hol és milyen?



2022. jún. 8. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
változó, van hét hogy legalább 20. :)
2022. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Én szerintem fixen kiállítva nincs több. A Hell ugye szponzorálta a Williamset akkoriban és ezért is vette meg/állította ki az autót. De nem olcsó mulatság egy ilyen és semmi egyéb kötöttség nincsen, ami miatt bárhol/bárkinél F1-es autó lenne.
2022. jún. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Valszeg az sem igazi, csak annak látszik..
2022. jún. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Japán Gulyás ***** válasza:
Attól függ, mi számít F1-es autónak. Egy szezonban egy csapat akár 10-12 karosszériát is legyárthat, ezeket motor, váltó és bármiféle műszaki tartalom nélkül gyakran szokták eladományozni szponzoroknak, de mivel menetképtelenek ezek nem érnek többet pár százezer eurónál. Miskolctapolcán is csak ilyen van egyébként, de nem lepne meg, ha pl. a Denso, Vodafone, Mercedes vagy más jelentős szponzor hazai főhadiszállásának aulájában is állna egy sok-sok évvel ezelőtti versenyautó üres váza.
2022. jún. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nem, az valódi. Nyilván motor nincs benne, ahogy #4 is mondta, de maga az autó az eredeti, a Williams által tanúsítva.
2022. jún. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%

Én meg örizgetem otthon a kredencben Napóleon gyermekkori koponyáját.

Ráadásul kettő darabot!

2022. jún. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Petőfi csontvázad nincs egy darab? :D
2022. jún. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Van, igaz, csak női változatban. :)
2022. jún. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#6 Nem a hülyeség a baj, hanem a magabiztosság. [link]
2022. jún. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

#9!

Ez akkor lenne igazán szép, ha valaki venné a fáradtságot és összeszámolná, hogy egy adott évjáratú F1 autóból, hol és mennyit lehet megtalálni?

Mert bizonyára van egy, abban a gyárban, ahol készült. Természetesen, a cég központjában, a főhelyen is kiállítanak egyet. Ugyancsak elvárásnak tűnik, hogy legyen egy, a márka múzeumában is. Talán még az adott évben rajthoz álló két versenyző is bespajzolta a magángyűjteményébe. Tegyük föl hármat elhasználtak majd szétbontották az év eleji teszteken, szezon közben -versenyeken- összetört vagy négy darab.

Most járunk ugye 12-nél.

Emellett -mint a tudósításokbol is ismeretes- a kezdő versenyzők is a néhány évvel korábbi tipusokon gyakorolnak.

Aztán a különféle promóciós rendezvényekre /bemutatókra is, a korábbi (már nem homolog) autókat használják.

Ennyit a házon belüli felhasználásról.

Most nézzük a kívülállókat:

Azokban az országban, ahol rendeztek F1-futamot, vagy az adott nemzet valamilyen szponzori kapcsolatban állt az istállóval, szintén nem megoldhatatlan, hogy vásároljanak (ajándékba kapjanak) egy ilyen

"KÍVÜLRŐL PONT ÚGY NÉZ KI..." jellegű négykerekűt.

Értsd, ha egy M.Tapolca nagyságrendű fürdővárosban meg tudták vásárolni, akkor világ bármelyik metropolisza ugyan ezt megteheti.

Ezen az elven 60-80-100-as darabszám sem tűnik elérhetetlennek.

Na de ezt a mennyiséget, hogyan állítod szembe, az FIA által maximalizált gyártási számmal?

Szóval sem a hülyeséggel, sem a magabiztossággal nincs baj, csupán ismerni kell a körülményeket, és utána jöhet a vélemény nyilvánítás.

És ehhez még tegyük hozzá, hogy minden komolyabb felszerelés nélküli valamit látunk, ami csupa karbon, csupa kevlár, irgalmatlan méretű gumikkal ám nagyon szépen lefényezve.

(de semmi több)



/#6 voltam/

2022. jún. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!