Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót válasszak?

Milyen autót válasszak?

Figyelt kérdés
Szeretnék használtan egy kisebb autót vásárolni kb. 700-800ezerig van rá keretem. Egy héten 3-4x járnék vele dolgozni napi 60km-t illetve max. 2 hetente mennék be vele városba (Szeged) és 2 hetente mennék vele haza ami 80km-t jelent oda. Számomra fontos lenne hogy keveset fogyasszon de ha úgy van ne essen nehezére "sietni" . Eddig szemezgettem opel Corsaval, IV. Golfal és Poloval is. Dieselen is gondolkodtam de arról mindenki le akar beszélni. Előre köszi ha segítesz.

2022. jún. 28. 13:08
 1/9 krwkco ***** válasza:
34%
A rendszeres szerelőd melyik típus javításában járatos?
2022. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Inkább valami japánt válassz, a német technika már átment valami másba.

Még a francia, olasz vonalon is jobbak vannak.

2022. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hozzátartozóm aki szervizelni fogja, mindkettőhöz ért . Inkább a motorra vagyok kíváncsi miket ajánlanátok. Ő 1.6-ost de én sokkallom amit eszik.
2022. jún. 28. 15:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézd, ennyi pénzből régebbi, megbízható szívó benzinest lehet venni, de meg kell barátkoznod a fogyasztással. Ezek többet esznek, mint a modern autók, cserébe kevesebbet kell szervizelni. Ja, és ne akarj 1.4-et az 1.6 helyett, mert általában ugyanannyit eszik, cserébe nem megy. Esetleg Suzuki, de arra itt úgyis mindenki azt mondja, hogy nem kell.
2022. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az esetek többségében "hosszabb" utakra használnád, így dízelt vennék a helyedben. Havi két városozást kibír szerintem.

Nehéz olyat találni, ami ilyen árban keveset futott, de nézelődni kell. Próbálj meg olyat találni, ami M.o-on lett vásárolva, így nagyobb esélyed van, hogy nem tekerték az óráját.

Hogy konkrét típusokat is mondjak: Toyota Yaris 1,4 D-4D, Skoda Fabia 1,4 PD TDI, VW Polo ugyanezzel a motorral.

2022. jún. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Benzines mind megeszi amit szeret, a dizel az jóval kevesebbel beéri.
2022. jún. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kérdezni Fontos ***** válasza:

Szerintem azt válaszd amit gondolsz vagy megfogja a szíved.

Az ember egyszer rászokik egy típusra és a legtöbb azon is marad.

Én pl Fordos vagyok, 1,6 TDCI diesel motorral járok és elégedett vagyok az átlag 5,6-os fogyasztással és a viszonylag olcsó de legalábbis nem túl drága alkatrészekkel.

Van aki Japán autókra esküszik van aki Mercedesre és mindannyiójuknak igaza van. Ha ugyan is létezne a tőkéletes autó, ami mindenkinek pont azt tudja adni amire vágyik, akkor nem volna értelme ennek a sok típusnak.

Sok sikert a választáshoz.

2022. jún. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!


Én is hozzászólnék. Elszálltak nagyon de nagyon, a használtautó árak. Viszonylag te is használnád azért az autót ezekszerint, de én akkor is azt mondom, amit a többiek mondanak nagyrészt. Maradj a benzinnél. Ennyi pénzért csak a 20 és a 20+ éves autók maradtak és maradnak, sajnos. (Nekem is az van.) Régi dízelt én nem vennék, csak ha olyan állapotban van az autó. Egyébként nem. (Jó motorok, jó fogyasztással, de rá költöd az életedet.) Sokkal többet kell szervízelni, és még most is kib***ott drága hozzá az alkatrész újonnan és használtan is. Ami szégyen, na mindegy.


Nekem Seat Toledo (II) van. 1.6 SR motoros. Ez volt a Golf IV-ben, A3-ban, Octaviában, Leonban is például. Nagyon jó motorok. Én 40.000km-t mentem az autóval másfél év alatt, és ez idő alatt csak kötelező szervízek voltak, más nem, de tényleg. Minden nap beindítom és használom, ha úgy van megyek vele hosszabb távra is és nincsen bennem aggodalom, hogy otthagyna az úton az autó. A sima szívóbenzines még mind a mai napig a legmegbízhatóbb motorok egyike. Illetve a sima szívó dízel. (SDI) A szívóbenzin, például ezez az 1.6-ok megeszik a 8-10 litert, de cserébe átkozottul megbízhatóak. Az 1.6-ot ha még pörgeted, akkor fogjuk rá hogy megy is. 1.4-et viszont nem vennék semmilyen VW-ből vagy konszernből. Azok tényleg harmatgyengék már. A fogyasztás a hátul ütője egy picit ezeknek, de annyira nem vészes, ha csak normálisan közlekedsz az autóval. Cserébe minden nap indul, és elvisz bárhova. Ez az én véleményem. Dízelt ennyi pénzért ne vegyél, főleg ne 20+ éves konstrukciókat. A legtöbbje szét van hajtva, 3x-or át lett már építve és még sorolhatnám. Ami azokból igazán megkímélt, ha lehet így mondani, az a duplája annak, amit te rátudnál szánni autóvásárlásra. Ami pedig már irreális, mert annyi pénzért már 15-16 éves autókat is lehet venni, nem pedig 23 éveset. Azért nem mindegy.

2022. jún. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerintem akkor az egy 1.6 benzinesek közt fogok nézelődni.
2022. jún. 30. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!