Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri-e motort vennem, és ha...

Megéri-e motort vennem, és ha igen, milyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában agyaltam rajta, hogy vennék egy motort, alkalmi használatra. Amire kéne: havi 1x kb 300km-t megtenni (Szfvár-Pécs), illetve nyaranta Balatonra lejárni, továbbá, ha lusta vagyok sétálni, a boltba elugrani vele. Tekintve, hogy csak személygépkocsira van jogsim (és mivel belvárosban lakom, az autó kilőve), így maximum egy 250ccm-ig kiegészítőre gondoltam. A motorokhoz egyeltalán nem értek, és bár mindenhova biciklivel járok, nincs meg bennem annyira a 2 keréken-életérzés, hogy nagy motort vegyek. A túrarobogókat nézegettem, szerintem azok lehetnének alkalmasak nekem. Ami pl kimondottan megtetszett, az ez:

[link]

Használtautón 6-700-ért láttam fent, többet nagyon nem is szánnék szívesen motorra (igen, tudom, olcsó húsnak...). Kérdés az lenne, szerintetek megérnek-e ezek ennyi pénzt, illetve mennyire szervízigényes egy ilyen, milyen gyakori, hogy ott hagy az út szélén, nem lesz-e baja, ha pl 1 hónapig csak áll a ház előtt (télen akár tovább is), stb? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.



#motor #robogó #250 ccm #túrarobogó
2022. jún. 28. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég nagy a választék motor terén, viszont amíg nincs nagymotorra jogsid addig felesleges nézelődnöd, vagy egyáltalán ezen agyalni. Meg ha nincs meg benned a motorozás iránti vágy , még ha csak próba jelleggel is, akkor előbb vegyél valami 50-es motort, és ha meghozza a kedvedet, akkor tedd le "A" ketegóriára Csak utána érdemes nézelődni, meg akkor már eltudod dönteni, hogy neked melyik motortípus tetszik.
2022. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

300 km-t megtenni egy 250-es motorral?

Az életed is átgondolodna végére.

2022. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

300 km nem nagy kihívás egy négyütemű motorral. Akár 125-ös fotelmotor is lehet, 250 még jobb. Ezek burkoltak, finoman jár a motorjuk, bátran autópályázhatsz is vele.


A kétütemű rossz választás.

2022. jún. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1 Volt már egy Malaguti F15-ösöm pár éve, imádtam, csak én barom állat beszámíttattam az első autóm megvásárlásakor (autóm azóta nincs, nem is kell). Azt tudom, hogy nagy motorom sose lesz, nem csak, mert hajlamos vagyok elragadtatni magam, és nem akarok szervdonor lenni, hanem mert milliókat nem tudok/akarok kiadni egy járműre, amit alkalmanként használok.


Úgy igazából egyikbe se zúgtam még bele (bár a nagy túramotorok, illetve naked bike-ok nagyon szépek), első sorban ez is csak A-ból B-be eljutásra kéne. Ezek a túrarobogók megtetszettek, mert tippre kényelmesnek tűnnek, lehet velük haladni (a 110 kilómmal a 100-120km/h biztos menne pályán, több nem is kell), de sajnos fogalmam sincs, honnan induljak a keresést illetően.

2022. jún. 29. 18:01
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Én továbbra sem értelek! Nem akarsz nagymotort? Nincs is rá jogosítványod, akkor minek is nézegeted a nagymotorokat? Mellesleg meg bicajjal is lehet akkorát esni, hogy ott halsz meg. Ezen felül meg érvényes B kategória mellé, csak 125cm3-ig érvényes A1-et tudod megcsinálni kedvezményes áron. A többire teljes árat kell fizetni.

[link]

A környékben csavarogni, bevásárollni meg egy 50-es mocival is lehet, nekem is van, és eljárok vele a 30km-re lévő munkahelyemre is, viszont zavar, hogy rettentően pörög , és persze mindenki engem kerülget városon kívül, (még jó, hogy 4 sávos), ezért csinálom most az A kategóriát. Viszont nagyon tetszik a motoros összefogás, és még így, hogy egy kis 50-es supermotoval járok, se néznek le, hanem ugyanúgy intenek a többiek.

Szóval továbbra is azt mondom, hogy ha van elhatározás, és persze anyagi keret rá, akkor érdemes motort venned, az meg már csak rajtad áll, hogy mekkorát, meg, hogy melyik nagymotoros jogsit csinálod.

2022. jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!