Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Oktatóváltásnál az oktatóval...

Oktatóváltásnál az oktatóval vagy az autósiskolával kell beszeléni?

Figyelt kérdés
Oktatót szeretnék váltani és én úgy tudom elég, ha az iskolával beszélsz.

2022. jún. 29. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha felnőttnek érzed magad és nem mérgesedett el viszony köztetek én beszélnék az oktatóval is. Nyilván nem ő fogja intézni az átjelentkezést, ezért fel kell hívd a sulit is, de egy telefont az oktató is megér, ha nincs köztetek viszály.

Egy köszönöm az eddigi erőfeszítéseit az esetek nagyobb részében mindenképp megérdemel.

2022. jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én az oktatóval beszéltem, bár én teljesen objektív okokból váltottam, nem azért, mert utáltam vagy ilyesmi. Amin viszont meglepődtem, hogy amikor az iskolába bementem a papírjaimért, nem is kérdezték, volt-e bármi gond.
2022. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az se mindegy, hogy csak az iskolán belül történik a váltás, vagy másik iskolában folytatod.

A vezetési karton az oktatónál van, iskolán belüli váltás esetén elegendő lehet vele, és az új oktatóval egyeztetni.

Iskola váltás esetén viszont a vezetési karton kevés, az iskolától is kell egy dokumentum, amivel átregisztrálják a tanulót (be kell vinni a NKH-hoz), és csak azt követően gyakorolhat tovább.

A vezetés tanulásának a jogi hátterét hibatalosan le kell papírozni, amíg az nincs rendben, felelős oktató nem tanít nem oktathat.

2022. jún. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!