Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorféknék, amikor elveszem...

Motorféknék, amikor elveszem a gázt és sebességben gurul az autó, mi szabályozza az üzemanyag mennyiséget?

Figyelt kérdés
Fékfolyadék cserén volt az autó (Nissan Primera p11, motortípus; GA16DE) és miútán elhoztam azt vettem észre, hogy alig van motorfékem. Felüljáróról lefele eddig negyedikbe berakva fék nélkül tartva az 50-et legurult, most meg fék nélkül felmegy 60 fölé. Sík terepen is lépten nyomon fékeznem kell, addig nem így volt, szépen lassította a motorfék váltás nélkül a kocsit. Az alapjárat is jóval magassabb lett. Ezt direkt huzták feljebb, hogy jobban kopjon a fékem ês hamarabb menjek cserére?

2022. jún. 29. 20:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem a fékfolyadék.
2022. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Nincs összefüggés. Szerintem eddig fogott minimálisan a féked. A motorfékhez nincs köze.
2022. jún. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Motorféknél nincs üzemanyag befecskendezés.

Eddig valószínűleg rossz volt a féked és befogott.

2022. jún. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem fogott be, kifogástalan volt előtte is a fék, csak négy éve volt fékfolyadék cserélve, időszerűnek gondoltam. Üresbe rakva is szépen gurult minimális lassúlással, ami a kocsi tehetetlenségéből, gumi-talaj viszonytól, kerékcsapágy ellenállásból, féltengelyek közvetítette ellenállásokból falad (meg a szél, meg a f*szom), azt észre vettem volna.
2022. jún. 29. 21:03
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Üresben észrrvehetetlen a lassulás.

Ha eddig érezted, akkor valóban fogott a féked eddig.

Az is ezt igazolja, hogy lejtőn lefelé négyesben nem gyorsult az autó.

2022. jún. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem fogott be, kifogástalan volt előtte is. És nyugodtan vedd ki üresbe a váltót, meg fog állni sok méter után, észre fogod venni. Mondjuk nem fogod lefejelni a kormányt, az is biztos.
2022. jún. 29. 21:17
 7/16 Beviz Elek ***** válasza:
53%

Akkor tűnik fel hogy befog a fék amikor lassan gurulsz és magától megáll az autó. Ha befog, akkor a megállás pillanatában érzed az enyhe bólintást.


Mennyi az alapjáratod? Ha üzemmeleg motornál állsz egyhelyben üresben akkor mennyi? Ha ugyanúgy állsz és berakod sebességbe akkor mennyit emelkedik?

2022. jún. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A motorfék független a fékolajtól. Ha a motorfék hatása megváltozott, akkor az okot másban kell keresni.

A fékolaj az üzemi fékkel van kapcsolatban, meg egyes típusoknál a kuplung munkahengerrel. Nincs tovább.

2022. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Eddig üzemmelegen 600 körül tartotta stabilan, ennek a motornak ez a gyári értéke (625+/-50). Mostmeg veri az ezret fogyasztó nélkül. Akkor emelte meg automatikusan mikor valami fogyasztó bekapcsolt. Ha teljesen benyomott kuplunggal, álló helyzetben egyesbe rakom, nem reagál a motor, tehát teljesen kiold a kuplung, ha erre gondolsz.
2022. jún. 29. 21:49
 10/16 anonim ***** válasza:
40%
Oké, akkor a fékolaj volt. Cseréld ki régire.
2022. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!