Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit költenél egy új...

Mennyit költenél egy új autóra (akár összegszerűen akár a lehetőségekhez képest) és mik azok a paraméterek, amikből nem adnál lejjebb?

Figyelt kérdés

2022. júl. 8. 18:08
1 2
 1/18 anonim válasza:
86%

Ahogy láttam nemrégiben nagyon elszálltak az autóárak :/

Én személyszerint kb 5 milliót szánnék egy új autóra - a kérdés csak az hogy van-e még egyáltalán 5 millióért új autó?

2022. júl. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
8 millió fölé sosem mennék szívem szerint, szerintem az már bőven az a határ kéne hogy legyen, amiből jó kocsit vesz az ember. Egyébként manapság ami tuti kell bele, első-hátsó parkolássegítő fékezéssel, automata váltó, ülésfűtés elől, esetleg kormányfűtés, tolatókamera, PCS(gyalogos és kerékpárfelismeréssel), keresztirányú forgalomfigyelés és holttér figyelés a tükörben. Ezek a mai forgalom mellett nem ártanak, hamár új autót vesz az ember. A többi engem annyira nem érdekel, hogy őszinte legyek. Esetleg az, aki sokat pályázik, még egy adaptív tempomatot kér bele ha van esze.
2022. júl. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 qkker1 ***** válasza:
28%

2-es


Ezeket még tavaly sem kaptad volna meg 8 milláért.

2022. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

#3


Ezért írtam, hogy szívem szerint. Tudom, hogy tavaly volt 9,5-10 egy ilyen setup, most 12-14. De itt egy elméleti kérdés volt feltéve, amire elméleti szinten kell válaszolni, már ha tudsz értelmezni.

2022. júl. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%

3-as

"Ezeket még tavaly sem kaptad volna meg 8 milláért."

Én idén kaptam meg 5.9 milláért - O km-es GLX CVT Swift.


Kérdező:

Tavaly még 6.5-et írtam volna, most azt mondom 8 milla a max.

Ami fontos ( bár sok nem is létezett régen, mégis tudtam akkor is autózni): klíma, tolatókamera, minimum 6 collos kijelző, GPS-sel,LED-es fényszóró, USB lejátszós média, hegymeneti elindulás segítő, autómata váltó.

2022. júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

Miből nem adnék lejebb? 1 le / 10 kg teljesítmény / súly arányon, 4 hengeren (esetleg elektromos lehetne), tempomat, alap biztonsági rendszerek, automata váltó.

Ha pénz nem számítana, 15 millió körül vennék autót... mivel számít, 2,5 millióra tenném a keretet. Ennyiből persze új autó nem lesz, szóval maradok a használtnál

2022. júl. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Én azért abból nem adnék le,hogy 4 hengeres legyen/ez sajnos már nem természetes/,maximum 6,5-7 millió Ft lehet,tudom ilyen már nem nagyon van.

Lehetőleg 100 LE feletti erőforrás,ABS,aut.klima,ülésfűtés,központi zár, és néhány sofőrsegédlet,teljesség nélkül.

Ez minimum kéne. Ennyi.

2022. júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

2018-ban 7,5 millióért vettem új autót. De az még pont az áremelkedések előtt volt. Mostanra úgy elszálltak az árak, hogy ennyiért valami alap belépő szintű új autót lehetne venni.

Ugyanakkor az anyagi lehetőségeim sem korlátlanok. Most nekem egy 10-es lenne az a lélaktani határ, amit úgy ahogy szívesen kiadnék egy autóért.

Paraméterek tekintetében az extrákat, felszereltséget érted? Amihez ragaszkodnék:

Legalább 4 henger, legalább 1.6 lökettérfogattal. Ennél kisebb nekem soha nem volt. A turbótól, a részecskeszűrőtől és a kettős tömegűtől viszont egyáltalán nem rettegek, egyáltalán nem zavar.

Legalább 120Le és 280Nm nyomaték, átlag 1,3 tonnás autó mellett. A mostani 160/350-et 1230kg-mal már megszoktam, sokkal nem szívesen lépnék vissza. Nem boltba és ovijáratra használom a kocsit.

Az alap hokedlik helyett valami normálisabb, kényelmesebb ülés. Hiszen napi több órát ülök benne.

Normális fényszóró, amivel látni is lehet. Korábban kanyarkövető xenon, most led-mátrix van. Elégedett vagyok velük. Gyertyapislákolás szerű halogént nem vennék, hiszen ősztől tavaszig szinte végig sötétben vezetek.

Ne legyen SUV! Irtózom a hülye doboz formájú, pajta légellenállású, nagy kerekű autóktól. Nem is értem igazán, hogy mi értelmük van.

A többivel nagyjából tudnék kompromisszumot kötni. A teljesség igénye nélkül, ami most van, de le tudnék róla mondani: Androidauto, kétzónás klíma (bőven elég egy sima digit klíma), elektromos napfénytető (lehet enélkül is élni), radarok, kamerák (kényelmes, de bárhova beállok, betolatok ezek nélkül is), önparkoló mód (talán kétszer kipróbáltam, de nem használom), stb...

A start-stop rendszer, sávtartó és hasonlókkal úgy vagyok, hogy nem zavarnak, mert ha akarom ki lehet kapcsolni, de ha választhatnék, külön pénzt nem adnék érte. De ezek már szinte mind kötelező dolgok sajnos.

Ilyenek, hogy ABS, meg központi zár meg hasonlók nem sorolok fel, mert egy 2022-es új autóban ezek evidens, hogy alap.

2022. júl. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj hogy ha az ember egy 10 milcsit szánna rá az új autóra,akkor is csak egy olyat kapna belsőégésűként amit az EU már lassan,de legkésőbb

2035-ben ki akar dobni a szemétbe.

Igazából az elektromos autózásé a jövő,de egyre inkább csak kevesek játékszere lehet ez a technika,a többieké maradni fog a bérlés.Ez lesz egyre inkább az elérhető a fiataloknak,nem a saját autók tartása.

Ha éppen kell,akkor beszáll,különben nem kell fenntartania semmit,és másra tudja költeni a pénzét.Egyszerű,ha kell ott van,nem kell állandóan figyelni,félteni,biztosításokat fizetni,úgy húzzák ki az embernek azt a kis pénzét,hogy észre sem veszik már.Elavult,drága dolog lesz az állandó autótartás,illetve ilyen árak és környezeti szabályozás mellett nagyon kevesek számára lesz elérhető.

2022. júl. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

#9


Szakadjatok már le erről az elektromos autózásról. Már nem egyszer kiszámolták nektek, hogy a világon nincs annyi energia, ami ahhoz kéne, hogy a jelenlegi jármű mennyiséget full elektromosba toljuk át. MO-n ha mindet lecserélnéd, kéne még vagy 6 atomerőmű. ÉS akkor még csak a kocsikat töltöd, másra nem használsz energiát.

2022. júl. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!