Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 gyújtás hiba? Nem...

Simson S51 gyújtás hiba? Nem pörög fel, szikrázik a megszakító!

Figyelt kérdés
Az egész motor szét lett szedve, lecsiszolva, újra festve, összeraktam és nem akar működni! A blokkhoz nem lett nyúlva, előtte tökételesen működött, most pedig nehezen indul, alapjáraton egyenetlenül jár, gázadásra nem pörög fel csak kicsit megemelkedik a fordulat és úgy jár egyenetlenül, néha durrog, nem kapja el a fordulatot, valamikor leáll! A motor újra lett kábelezve, indexeket tettem rá, minden kapcsolási rajz alapján lett bekötve, minden működik is! A kondi ki van vezetve a középdobozba (előtte is ki volt) nem tudom mi lehet a hiba. Valamint nagyon szikrázik a megszakító, kondit már nem tudom hányat cseréltem, gyújtás beállítás, megszakító hézag biztosan jó, mert nem nyúltam hozzá és a felújítás előtt mindig elsőre indult, teljesen jól működött! Még valami: ami előtte benne volt Isolator gyertya azzal egyáltalán nem indul csak egy Brisk gyertyával azzal is csak nagyon kicsi gyertya hézaggal! A szikra egyébként rendben van, nem túl kicsi. Nem tudom már mi lehet a probléma, ötletem sincs, remélem érthető amit leírtam segítsetek légyszi. Köszönöm

2022. júl. 11. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát mindent megtettél amit lehet, most tanácstalan vagyok. A szikrázáshoz akartam ajánlani egy másik

0,22mF-os kondit, de látom vágod..


Annyit talán, hogy ha kint van a kalapács vezetéke,

amin a kondi van, először is ellenőrizd, hogy jó e az áramkör, valamint vagy kisebb, vagy nagyobb kondit próbálj. ez a kalapácsszikrázás az igazi probléma, és nem ártana egy hézagmérő a biztos tudáshoz.

Máshoz egyelőre ne nyúlj, mert itt a probléma.

Üdv.

2022. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyújtás nem állítódott el?

Állítólag valami ék el szokott nyíródni, akkor csinál ilyesmit.

2022. júl. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kondenzátor + megszakító csere


Fogyócikk, ha csak kondit cserélsz a megszakító ugyanúgy szikrázni fog, mert be van égve az előző hibák miatt és szétcseszi az új kondikat is a hibás áramkör szakítás. Tudom, vagy 10 et cseréltem mindkettőből eddig.


Mégegyszer írom, és mindenki jegyezze meg: KONDIT CSAK MEGSZAKÍTÓVAL EGYÜTT CSERÉLÜNK!!!!


Megszakítóhézag 0.4mm

Előgyújtás 1.8mm


Sok sikert és vigyázz a gépre a továbbiakban!

2022. júl. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3-asnál a pont! Így kell csinálni.
2022. júl. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!