Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicseréltethető a xenon lámpa...

Bambuci2 kérdése:

Kicseréltethető a xenon lámpa sima lámpára?

Figyelt kérdés
Van egy 2008-as gépjármű, amit vásárolnék. Xenon izzós, de sokat fogyaszt és körülményes lesz cserélni a jövőben, ha kiég (szakember kell hozzá). A kérdés az, hogy a xenon lámpa kicseréltethető a gyári, halogén lámpaizzóra egy szervizben?

2022. júl. 19. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Komplett lámpa cserélhető, ha gyártották olyannal.

Egyébként kevesebbet fogyaszt, mint a halogén, és pont annyira kell szakember hozzá, mint ahhoz.

2022. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerintem azért nem ugyanaz. Gondolom te is magad cseréled az izzókat, hacsak nem kell hozzá a motor kiemelése. De mindenhol azt írják, ha nem vigyázol, a xenon jól megb*szhat.

Azért köszönöm, tehát komplett cserélendő.

2022. júl. 19. 12:50
 3/9 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Más a foglalat és a fényforrás sem tökéletesen azonos helyen van, ezért az egész lámpatestet kell cserélni.


Nem tudom milyen xenonos autód van, ami nekem volt ott a csere is egyszerű volt és sokkal jobban is lehetett látni vele, nekem speciel jobban tetszik mint egy gyári LEDes.


A xenon kevesebbet fogyaszt mint a halogén.

2022. júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Teljesen más a rendszer, csak úgy egy lámpatesttel nem lesz megoldva, és valószínűleg nem érné meg.
2022. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nincs még xenonos autóm, csak az a példány, amit venni akarok, a tucatnyi halogén mellett kivételesen xenon.


És mik a tapasztalatok a cserekor? Pl. milyen gyakran kell cserélni? Milyen költségekkel kell számolni?

2022. júl. 19. 14:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó minőségű xenon 10 körül. Kínai töredéke. Sokáig bírja, általában nem hirtelen hal meg, hanem gyengül a fénye.
2022. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nekem annyi volt a különbség hogy a halogén lámpatesten egy műanyag fedél mögött volt az izzó, a xenonosnál pedig 3 csavarral volt rögzítve a fedél, abba volt beépítve a trafó. Az alatt semmi varázslat nem volt, annyi hogy árnyékolt kábelt és másféle foglalatot kapott. Ezt csak Japánban kapta meg az autó ezért használtan hozattam be, a benne lévő használt xenonokat hagytam benne és úgy jártam vele néhány évig (2-3) míg eladtam az autót, sosem kellett cserélni.


Gyorsan rákerestem az árakra, az eredetileg használt Osram H1 az £15, a helyére került Osram D2S pedig £25, nem ez az összeg vágja földhöz az embert egy autó fenntartása során, ha veszel egy xenonost aminek a lámpáját kicseréled nem xenonosra, akkor a csere költségét az autó teljes élettartama alatt sem spórolod vissza.

2022. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy valakinél kompletten kell cserélni, másnál elég az izzót. Ha kibírná az ilyen éves szervizekig (olajcsere periódusokat), akkor nem probléma a xenon (a 7/7-es válaszoló által említett áron), de ha ez is ilyen kiégős és nem cserélhető házilag, akkor szopó. Ma megnézem az autót és meglátjuk.
2022. júl. 20. 14:14
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet cserélni, de az egész lámpatestet cserélni kell és még sok mindent ki kell belőle szerelni és az autót is valószínűleg kódolni kell utána. Minden Xenon-os autónál (de szerintem halogénnél is), hogy csak szervízbe cserélj izzót, de csak jól lenyúlnak, otthon is simán lehet cserélni. Egyébként is miért akarnál cserélni? A Xenon-nak sokkal jobb a fénye, mint a halogénnek, messzebb ellátni vele és tisztább is.
2022. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!