Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valaki felhajt az autópályá...

Ha valaki felhajt az autópályára, és a pályán lévő első benzinkútnál (kb 20km) vesz matricát, akkor is megbüntetik ha addig valamelyik kamera őt "leellenőrzi"?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg hát.
2010. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ismerősömet így büntették meg...
2010. szept. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem, ha megígéri, hogy legközelebb kettőt vesz.

Szerinted???

2010. szept. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A rendszer úgy dolgozik, hogy a rendszámfelismerő kamera képét összevetik az adatbázissal. Ha az ellenőrzés pillanatában nincs érvényes "matrica" akkor sajnos jogosan pótdíjaznak.

Elejét lehet venni, szerencsére jól működik az SMS-ben rendelhető autópályamatrica intézménye. Ha megkapod a visszaigazoló SMS-t, akkor onnantól nyugodtan felhajthatsz.


Mellesleg magam is furcsálom az autópályákat üzemeltető szolgáltató jellegű, üzleti vállalkozás hatóságjellegű attitűdjét. A nemfizetés az egy polgári jogviszonyon belüli dolog. Aggályos, hogy a pótdíj meghaladja a jegybanki alapkamat kétszeresét, ami a polgári jogviszonyban széles körben elterjedt és alkalmazott a késedelmes teljesítések esetére, továbbá aggályos, hogy milyen adatvédelem van, ha a csaj az ügyfélszolgálaton a rendszámokat közvetlen a BM szerveréről le tudja kérni. (Mert le tudja, egyszer volt egy afférunk egy már eladott, de át nem íratott autó kapcsán)

2010. szept. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A 3. válaszolónak pedig annyit mondanék, hogy nem kell ez a stílus szerintem! Én kérdeztem valamit és ennyi!

Az ismerősöm havi matricával jár, de akkor jutott eszébe, hogy lejár mikor már felhajtott. Visszafordulni nem tudott, így vett az első benzinkútnál! Az erre vonatkozó szabályokat pedig nem tudja, és mivel én sem, gondoltam megkérdezem! Ennyi...

Köszi a válaszokat!

2010. szept. 22. 12:48
 6/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Interneten is lehet venni jogosultságot és ahogy írták, SMS-ben is. És előre is bármely kútnál, tehát nem mentség az, amit írtál.
2010. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem mentségből írtam!Elfelejtette, sajnos nem tud mit tenni! Csupán arra volt kíváncsi, hogy számíthat-e büntetésre avagy sem!
2010. szept. 22. 12:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne indulj(on) el ugy, hogy nem bizonyosodik meg rola, van-e matrica, vagy sem...
2010. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Sajnos előfordulhat. Az is elképzelhető hogy nem kapnak el, de én nem kockáztatnék.Egyszer véletlenül felhajtottunk autópályára (kb 2 percig) és nem jött bünti. Munkatársunk ugyanezt eljátszotta, és jött az 50 ezres csekk.

A legtöbb benzinkútnál kapható matrica, ezért szerintem ne kísértsd a sorsod. :D

2010. szept. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
hát igen a szemét rabló banda autópálya kezelő igazán megtehetne annyit, hogy a felhajtóknál kitenne egy kamerát, és ha nincs matricád villogna valami kijelző az út szélén hogy vegyél, mert fizetős szakasz.... Ahogy a seb. mérést meg tudják oldani, ezt is meg lehetne... csak hát akarni kéne.
2010. szept. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!