Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.0 automata váltós swiftnél...

1.0 automata váltós swiftnél ez milyen hiba lehet?

Figyelt kérdés

1995-ös 1.0 swift automata váltós.

Mostanában hideg motornál olyan mintha nem 1-es fokozatban indulna. (nem vált fel)

Nagyon lomha, lassan gyorsul. Mintha magasabb sebességi fokozatból indulna meg 0-ról.

Miután bemelegszik a motor semmi baja és normálisan vált.

Ötlet?



#Suzuki Swift #Swift #automata váltó #Suzuki swift automata váltó
2022. júl. 31. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Váltó olaj mikor volt cserélve?
2022. júl. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kb fél éve
2022. júl. 31. 18:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom ebben melyik váltó van, 3 vagy 4 fokozatú. De szerintem másodikban el sem bírna indulni a kocsi ezzel a motorral.
2022. júl. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elvileg 3 fokozatú.
2022. júl. 31. 20:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Wagon R-em van, évek óta beteg a váltója.

Próbáltam szerelőt keresni a javításhoz, de senki nem vállalta.

A szerelők többsége hozzá sem nyúl az automata váltóhoz, azt meg is értettem.

Hívtal automata váltó javítássql foglalkozó szervizt, ott azt mondták, nem tudják elvállalni, mert Suzuki, bizonytalan az alkatrész ellátásuk, ha megbontják, nem biztos, hogy lesz alkatrész hozzá, tehát nem, próbálkozzak márkaszervizben.

Hívtam az egyik márka szervizt, ott azzal indítottak nem foglalkoznak automata váltó javítással..

Mondtam, de hát ez is Suzuki, hova vigyem?

Akkor hozza be megnézzük tudunk-e vele valamit kezdeni.

Az egész beszélgetés furcsa volt, nem vittem be.

Tizen-sok éves autó, szívesen megcsináltatnám, de többszáz kilométerre nem tudom elvinni, és lehet nem is érné meg.

Nem a felvezető volt a lényeg, hanem az, hogy hasonló tünetek voltak, vannak nálam is.

Hidegen nem tudja eldönteni az elektronika mikor váltson, és melyik fokozatba.

Melegben, meleg motornál még hagyján, ott sem jó, mert a kelleténél magasabb fordulaton vált, ami a fogyasztáson is megmutatkozik, de hidegben már nagyobb a baj.

Olyankor az első indítás után nem vált az automatika, megy a fordulatszám az egekbe, a váltó marad egyesben.

Restart, és megjavul, de újraindítás nélkül nem vált akkor sem, ha melegedett a motor közben.

Természetesen megnézettem, van-e hibakód, mágnesszelep érzékelő hibát ír ki, ami a szerelök szerint is reális, összhangban van a váltó hibás működésével, de a javítására nem vállalkoztak, nem értenek hozzá.

A hibás érzékelő rossz adatokat küldhet a vezérlő elektronikának, ami a hibás adatokkal számolva magasabb fordulaton vált, hidegen meg lehet le is tiltja a többi fokozatot, csak az einduláskor használ egyest használja.

Ez utóbbi nyáron nem jelentkező probléma, de télen...

Nálad nem ugyanezek a tünetek, de hasonlóak.

Érzékelő, jeladó van több is a váltóban, attól függően, hogy melyik működik hibásan, más lehet a hibajelenség.

2022. aug. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most annyira sikerült rájönnöm, hogy csak addig csinálja amig hideg a motor. Faterom ért hozzá, tudnék is szerezni váltót. De az az igazság, hogy abban se vagyok biztos, hogy az a baja.

Az az igazság, hogy az enyémhez új váltót nem is lehet kapni.

Szűrőt árulnak csak külön de az 20-25 ezer Ft.

Egy komplett váltó használtam 20 ezer ft beépítési garanciával. Szóval én azt tudom neked tanácsolni (utolsó), hogy próbálj komplett váltót szerezni használtan és valakivel kicseréltetni.

Szigethalmon van egy nagyobb suzuki bontó nekik nagyon sok alkatrészük van, próbálj esetleg ott keresni hozzá, lehet, hogy még ki is cserélik neked.

2022. aug. 1. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!