Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondolsz, azokról a...

Mit gondolsz, azokról a "nagytudású" emberekről, akik kijavítanak, hogy a fékfolyadékot (brake fluid angolul is) rosszul mondod, mert az fékolaj?

Figyelt kérdés
Amúgy semmi köze az olajhoz, csak üzenném nekik.
2022. aug. 14. 12:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
És mi a kérdés?
2022. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Olvasd el végig.
2022. aug. 14. 12:58
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Pont leszarom.

Miért kéne gondolom bárkiről bármit is?

Főleg azért mert neked nem tetszik hogy mit hogyan neveznek.

2022. aug. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

1. A "fékfolyadék" az igazából egy speciális hidraulikaolaj. Hidraulika-OLAJ. A fékolaj épp ugyanannyira olaj, mint amennyire a szintetikus motorolaj is olaj. Szintetikus, de az alapja ugyanúgy olaj, szóval az "olaj" megnevezés abszolút helytálló.


2. Te a szintetikus motorolajat is motorfolyadéknak hívod? Mert ha nem, akkor szerintem csendesedj el.


3. Büdös életben nem hallottam még ilyet, csak a fordítottját a hozzád hasonló fontoskodóktól.


4. Gyanús, hogy te sem hallottál még ilyet, hanem most is csak fontoskodsz.


5. Mi a helyzet a flexszel? A krovával? A viledával? Tele van minden nyelv, így a magyar is, helytelen kifejezésekkel. A hétköznapi életben te is napjában százszor mondasz dolgokat helytelenül, de lehet nem is tudsz róla, vagy csak egyszerűen nem érdekel, mert a köznyelv soha nem volt tökéletes és soha nem is érdekelt senkit. Csak az ilyen fontoskodó kis... mint te.

2022. aug. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 krwkco ***** válasza:
74%

Nem velük van a baj, hanem veled.

Hogy egy ilyen semmiségtől besértődsz és kérdést teszel fel.

2022. aug. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Sok szerelő is fékolajnak mondja, sőt már webáruházban is láttam hogy fékolajként hivatkoztak rá. A legtöbb ember lesz@rja, tudja hogy mire való és kész.
2022. aug. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Engem javítottak ki, ezért is érdekelt, hogy ti hogy hívjátok és melyik a megfelelőbb szóhasználat rá. Állásinterjún javított ki, ezért zavart leginkább. De nem reagáltam rá semmit, mert egy mindenbe belekötő irodai okostojás volt, aki életébe nem szerelt még autót.
2022. aug. 14. 13:38
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Örülök neki, hogy elégedett vagy a magad szakmai tudásával, mert akár angolból fordítva is meg tudod állapítani, hogy a fékfolyadék nem olaj. Veregesd meg jobb kézzel a bal válladat, mindenkinek kell az elismerés, még neked is.

Kérdésed van egyébként vagy csak ennyit szerettél volna?

2022. aug. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 krwkco ***** válasza:
66%

"Állásinterjún javított ki, ezért zavart leginkább. De nem reagáltam rá semmit, mert egy mindenbe belekötő irodai okostojás volt, aki életébe nem szerelt még autót."

Ahogy sejtettem:

"#5 Hogy egy ilyen semmiségtől besértődsz és kérdést teszel fel."

Egy magabiztos, önmagát megfelelően értékelő jellem nem foglalkozna azzal, hogy valaki kijavította a szóhasználatát. Nyomtalanul leperegne róla. :-(

2022. aug. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

A fékolaj pontatlan megnevezés, de sokan a használják, elvétve akár szakirodalomban is. De a fékfolyadék a helyes terminus technicus.

Én megértelek kérdező. Szerintem is idegesítő, ha úgy javítanak ki, hogy nincs is igazuk.


Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy "x éve van vezetői engedélyem", és erre kijavítana, hogy az jogosítvány.

2022. aug. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!