Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vegyek inkább egy régebbi...

Vegyek inkább egy régebbi autót dízelbe 1.9 TDI vagy egy kicsivel újabbat 1.8T benzinben?Többi lent

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak pár autót, a legelsőt meg is említeném, ami egy Volkswagen Vento lenne csak is dízelbe, arról esetleg valaki tud bővebben információt adni, típushibái stb?


Viszont nem tudok dönteni, hogy mit is lenne érdemes vennem, vagy a fent említett autót, vagy mondjuk egy Audi,Seat stb autómárkában 1.8 T benzines motorral?

Melyik lenne a megbízhatóbb, melyik lenne a strapabíróbb, akár teljesítményben miből lehetne kihozni többet?


Ha ne Ventokat (vagy ha igen) nézzek milyen 1.9 TDI motoros autók vannak még ami 90 hp és 110hp?

Az autó lenne rendesen használva, nem széthajtva csa hosszab és rövidebb távokra egyaránt.


Kb 1-1.5m környékén néznék maximum autót, persze félrerakva még kb 500 ezrt az esetleges költségekre.


Köszönöm mindenkinek a tanácsát



2022. aug. 21. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Igen.🙈
2022. aug. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1.9 tdi szinte az összes VAG autóban volt akkoriban. Miért pont a Ventót szemelted ki magadnak?
2022. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2: A formája tetszene igazából és az egyszerűsége.

De természetesen meghallgatom, hogy milyen autót lenne érdemes venni ezen kívül, melyiket ajánlanád esetleg, ami megbízható, nem csak motorikusan?

2022. aug. 21. 12:59
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Eljárt már felette az idő. Esetleg vess egy pillantást az utód Borára. Vagy a többi hasonló testvérmodellre: Octavia, Toledo, stb.
2022. aug. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ventoért 1-1,5 milliót adni? Nóómális?


Inkább a Golf IV, Bora, Jetta, Passat B5/5.5, Octavia, Ibiza, Leon stb stb vonalon nézelődnék. Az, hogy milyen motor, az meg döntés kérdése. Én 115/130 lóerős PD-t keresnék jó állapotban, vagy 1.8T-t, de abból nem szétrúgottat kifogni nem egyszerű

2022. aug. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha tudod tankolni bele a 700+ forintos benyát akkor mehet a benzines :D
2022. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

4: Igen, megnézem azokat is mindenképpen :D

5: Neem, természetesen a Ventoért nem adnék annyit, csak a keretem ennyi lenne kb rá bármilyen autóról legyen szó

Bátyámnak egy Skoda Fabia van, igaz benzinbe 1.4mpi, abból az 1.9 pd is jó lehet gondolom.


6: Tudnám persze, ezzel nem lenne probléma


Mindenkinek:


Igazából azért néztem 1.8T-t mivel a hangja ami tetszik amit ugye ki lehet hozni belőle, viszont a dízel meg azért tetszik mivel a kedvezőbb fogyasztás. A hangját itt sajnos nem tudom milyen.

Igazából mindegy melyik lenne, ki mire esküszne? A benzin mennyire "haladós"? Mondjuk A4 B5,B6-ot néztem ki, Octaviat meg az itt felsoroltakat konkrétan :D

2022. aug. 21. 14:34
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ezek az autók ugyanazokkal a motorokkal készültek a súlykülönbség meg nem túl nagy, nem az fog dönteni, hogy most Passat vagy Octavia kasztniban van az a motor, hanem, hogy mekkora. Nem véletlenül írtam, hogy az erősebbekből válogass.

1.8T-nek sincs értelmezhető hangja. "Sport" dobot lehet rá rakni, aztán legalább visít, de ennyi.


#5

2022. aug. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8: Ez is igaz, most ha választanom kellene melyik a tartósabb motor, egy 1.9 pd vagy egy 1.8t, feltételezzük azt hogy mindkettőre ugyanúgy volt vigyázva, mert lutri hogy mit sikerül találni, ezért az egyszerűség kedvéért írtam azt. Melyik az ami hosszabb távra jobb lenne, megbízhatóbb, tartósabb konstrukció?
2022. aug. 21. 14:53
 10/14 anonim ***** válasza:

Az előélet dönt, meg az aktuális állapot. Ezek már olyan öreg és sokat futott autók, hogy azon múlik minden, milyen gazdája volt eddig


#8

2022. aug. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!