Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 98-as Toyota Corolla...

Van egy 98-as Toyota Corolla aminek a futóműve meleg és száraz időben kopog, de esős, hűvösebb időben nem. Nem értem miért? Esetleg a szilentek miatt?

Figyelt kérdés

2022. szept. 3. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Az eső lehűti nyilván.
2022. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor vidd el szerelőhöz, valamelyik futómű alkatrész rossz. Hogy mikor kopog az tök mind1. Autód van, tartsd szépen karban.
2022. szept. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Természetesen
2022. szept. 3. 16:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Először azt hittem, hogy én írtam a kérdést. Nekem is ezt csinálja a hátsó futómű, de nem tudom mitől.
2022. okt. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az valami más lehet szerintem. A gömbcsuklót kicseréltem. Az biztos nem.
2022. nov. 7. 12:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha egyenként nekiállsz kicserélni a futómű alkatrészeket, lassabban és drágábban jutsz eredményre, mintha egy szakember fél óra alatt rendbe teszi. (igaz egész óra díját kéri, de még így is olcsóbb lesz)

Ezt mondom úgy, hogy a "szakemberekkel" szélsőségesen rossz tapasztalataim vannak.

Az eljárás:

Fogod alámászol az autónak (akna, emelő) úgy, hogy az autó a kerekein áll. Megnézel minden rögzítési pontot, szilentet, hogy a helyén van-e, nem repedezett, keményedett-e meg. (én sokat járok az autóval, mégis volt, hogy kikeményedett egy szilent és nem kirepedezett). Ha már ott vagy ellenőrzöd a porvédőket is.

Az autót felemeled, hogy a kerekei lógjanak és megismétled az átnézést.


Én nem biztos, hogy minden esetben el tudnám dönteni egy-egy kötésről, hogy megfelelő-e.

2022. nov. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Kerékcsapágy csere megoldotta a problémát. Ez mellett cseréltettem rugót, gumiharangot,gömbcsuklót. Így már nincs hangja.
2022. nov. 30. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!